| anonim_4396 a întrebat:

De ce Isus trebuie să vină dacă a venit deja?
Sunt atâtea versete care spun negru pe alb că Isus a revenit în anul 70 d/Hr aprox

Răspuns Câştigător
| Daniel323 a răspuns:

A mai revenit de mai multe ori si pana la urma a renuntat.A fost impuscat, decapitat, otravit, spanzurat dar niciodata recunoscut.
Ultima oara s-a sinucis cand a vazut ce au facut crestinii din invatatura lui.

65 răspunsuri:
| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum nu doar că ești o maimuță dar și un papagal.
Ok Ai depasit stadiul de fiinta vorbitoare, esti de unul singur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

Yoga?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt domn cu cine e domn cu mine.
Ai intrat pe felie, ai văzut, te-ai prăjit.
Dacă îți mai ziceam de "Ziua Domnului", erai deja mort cu interpretari cu tot.
Fiindcă sunt lucruri ascunse și greu de pătruns, nu e așa ușor.Tu zici că e ușor că le interpretezi cum vrei tu și nu lași loc adevăratei valori morfologice
Tu ai desfiinta un verset pentru 10, eu nu!
Tu ai renunța la prepoziții, conjucții șmd pentru o interpretare, eu nu.
Eu las textul așa cum este el.Singura modificare, poate un sinonim, mai mult nu.
Accept orice interpretare dar fără a denatura textul.
"Ziua Domnului" nu este Sabat!

TRECUT
Amos 5:18 VDC
Vai de cei ce doresc ZIUA DOMNULUI! Ce așteptaţi voi de la ZIUA DOMNULUI? Ea va fi întuneric, și nu lumină.

PREZENT
2 Tesaloniceni 2:1-17 VDC
Cât privește venirea Domnului nostru Isus Hristos și strângerea noastră laolaltă cu El, vă rugăm, fraţilor, să nu vă lăsaţi clătinaţi așa de repede în mintea voastră și să nu vă tulburaţi de vreun duh, nici de vreo vorbă, nici de vreo epistolă ca venind de la noi, ca și cum ZIUA DOMNULUI ar fi și venit chiar.

VIITOR
Apocalipsa 1:10
"Eu, Ioan, eram în "ZIUA DOMNULUI"

| cristimihailov a răspuns (pentru anonim_4396):

Meditatie. Yoga ar fi nivelul 10. Incepi si tu cu inceputul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

Am să țin cont de sfatul tău.