| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce mor animalele, plantele, fungii, bacteriile, virusii, stelele, etc? Ca nu au pacatuit.

10 răspunsuri:
| Anonimgirltpu a răspuns:

Ce intrebare...

| Mădă0611 a răspuns:

Entropie.

| lpavel a răspuns:

Asa este facuta viata pe pamant: trecatoare! Nu mor doar pacatosii... laughing

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

De cand stelele sunt fiinte vii ca sa moara? Esti atat de prost pe cat pari! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Eisenheim a răspuns:

E oarecum logica întrebarea, totuși nu se știe exact daca un copac moare spre exemplu,se uscă,îl tai,dar poate dintr-o mică bucățică de rădăcină creste altul care e tot el, cât despre animale ai deranjat multa lume laughing cum mâncăm mici, friptura, carne la urma urmei daca animalele nu ar muri? laughing Poate nu mor, poate trec într-o lume paralelă

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Eisenheim):

Pot muri fara sa le mancam.

| OniChan666 a răspuns:

Pentru ca orice inceput are si un sfarsit.