| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu ma lasa Dumnezeu sa am o viata in afara chinurilor si amenintarilor care mi le face familia?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu nu exista si atunci ramane sa ne descurcam fara el happy

| rapandula a răspuns:

Mecanica vietii nu depinde de Dumnezeu, ci de tine. Faptul ca se intampla asta, este pentru ca tu permiti sa se intample. Cand vei lua initiativa si vei trata lucrurile corect asa cum trebuie, totul se va remedia sau cel putin iti va fi mai bine. Crezi ca daca nu faci nimic totul vine de la Dumnezeu? Am mai auzit eu tampiti care le spuneau unora care nu gasesc relatii sa se roage la Dumnezeu in loc sa-si revizuiasca comportamentul si sa-l inbunatateasca, sa caute motivele pentru care se intampla asta si sa ia masuri.

| Eisenheim a răspuns:

Pentru că faci ce nu-i place lui. Simplu și convenabil, nu-i așa? orice faci și nu iese bine răspunsul e aceelași, nu ești plăcut lui laughing oricum o dai tot nu ieși deasupra. Bun, de ce nu te lasă Dumnezeu, bănuiesc că ți-a vorbit și ți-a dat cu rigla peste degete: nu-i voie sa ai o viață! Sau cum ai concluzionat că nu te lasă? happy sau de ce crezi că îi lasă pe ei să facă ce fac? Dacă pe tine nu te lasă să ai o viață, cum de îi lasă pe ei să facă ceea ce fac? Ei bine, cred că ți-ai dat seama că el nu e implicat în situația ta