| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu ne scapa Dumnezeu de toti necredinciosii? Eu m-am saturat de ei si de ignoranta lor! Nu pot vedea Adevarul nici daca i-ar pocni peste ochi!

30 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Da, hai să facem ca în Vechiul Testament și să-i ucidem cu pietre, asta merită nenorociții ăia, să moară în chinuri cum îi place lui Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| MMihai a răspuns:

Cum trebuie procedat cu cei care cred, în religii mincinoase?

De fapt, cine se crede, că este depozitarul, Adevărului Absolut?

Răspuns utilizator avertizat
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si, cam care ar fi Adevarul ala al tau, pe care eu nu-l vad? Esti asa de sigura ca e acelasi cu al meu? Pentru ca adevarul e, intotdeauna, unul singur, indiferent din ce parte il privesti.
Sa nu-mi spui ca ceea ce eu vad verde, tu vezi rosu, ca asta nu se cheama credinta, ci daltonism.

| Raniia a răspuns:

Desi Dumnezeu este suveran, avind autoritate suprema, intr-un singur domeniu nu-si exercita suveranitatea.Aceasta este vointa omului.Nu pentru ca nu poate sa o exercite, ci pentru ca dreptatea ii intrzice aceasta. Dumnezeu i-a dat omului posibilitatea sa aleaga sa asculte sau nu de E l.Aceasta capacitate a omului de a accepta sau nu modelarea caracterului sau este hotaritoare. Dumnezeu face tot ce poate pentru a-l conduce pe om la o alegere buna, insa respecta alegerea, oricare ar fi ea.

| cristi202 a răspuns:

Dar daca i-ar scapa pe ei de noi? Oare nu noi suntem de vina ca ei nu vad adevarul? Daca noi doar spunem adevarul, fara a-l trai, atunci nu il vor vedea nicidecum, si atunci poate ar fi mai bine ca Dumnezeu sa ii scape pe ei de noi, si sa le aduca in fata oameni care traiesc adevarul, pentru ca si ei sa ajunga sa cunoasca si sa traiasca adevarul. Eu am observat un lucru in viata: nu sunt necesare prea multe vorbe ca sa faci un necredincios sa inteleaga adevarul. Daca arati adevarul prin comportamentul tau, el va vedea si fara sa-i spui. Dar stiu cit de greu e sa arati prin viata ta adevarul, nu e usor, dar asta ar trebui sa facem.

| Angel0 a răspuns:

Toti suntem copiii Tatalui, chiar si fratii nostri mai ignoranti.

| Ecea a răspuns:

Pentru ca nu exista.
Presupunand prin absurd ca ar scapa de necredinciosi,nu ar fi o paguba asa mare, dar imagineaza-ti daca ar scapa de prosti, din 7 miliarde, daca ar ramane 1-2 ar fi bine.In Romania cel putin cred ca nu ar mai exista pas de om...

| DrunkenRat a răspuns:

Cata ipocrizie, nu se presupune ca trebuie sa ne iubim aproapele? laughing) Cum dracu' sa vrei sa scapi de cineva (lucru interzis in crestinism) si sa te numesti crestin?

| Wehrmacht a răspuns:

Dar de unde sti tu ca asta este "adevarul" l-ai vazut tu pe DZ? Ai vazut tu rai sau iad? Sunt 100% sigur ca si voi care va dati mari credinciosi nu ati respectat decat porunca aia cu ucisul.Si asta pentru ca nu v-a iesit nici un satanist in fata...

| Wehrmacht a răspuns:

Parca DZ spunea sa fimi uniti, iubitori...etc.Deci nici tu nu esti asa credincios/credincioasa.

| DomineRex a răspuns:

Ramai la curviile tale ca daca spui ca esti crestina esti automat o cruva pentru ca ai intretinut realtii sexuale in afara casatoriei.Deci nu mai venii ca o curva ce esti la religie sa ne vorbesti despre credinta curva nenorocita, iadul te mananca, ramai la sex curvo(asta este parerea bibliei despre cei ca tine nu a mea, mult succes in a pacatuii in continuare).
Imi faci scarba nu ca esti "crestina" si ca esti ipocrita, ma duc sa vomit ca nu mai suport.

| MyObsession a răspuns:

Dragă fată, ai mâncat ceva stricat?

| PreaSfintitu a răspuns:

Ce crestina adevarata esti.

| Vladuthz a răspuns:

Da! sa moara naibii! nu conteaza faptul ca sunt si eu oameni! nu conteaza faptul ca tu esti crestina si dumnezeu te invata sa-i iubesti si pe dusmani! moartea! moartea sa-i manance!

P.S.: un ateu niciodata nu va dori moartea unui credincioswinking asta ca sa se vada diferenta intre tine si un ateu

Răspuns utilizator avertizat
| Purgatoriu a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu nu e rau si ne accepta pe toti asa cum suntem. Daca nu-ti place de ei nu le citi raspunsurile si nu raspunde la provocari.
Si pe mine ar trebui Dumnezeu sa ma omoare dar totusi ma tine pe Pamant si pana acum m-a salvat de multe ori.

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdan727 a răspuns:

Dc spui asta. Vezi ca si tu esti un necredincios ca si mine pentru ca ii spui lu Dumnezeu sa scapa de toti necredinciosii nu uita ca si ei sunt aproapele tau si nu trebuie sa le doresti raul iar Dumnezeu n-ar face una ca asta pentru ca stie ca poate acum sunt necredicios dar se pot schimba iar el ne acorda tuturor timp pe acest pamant pentru a decide unde vrem sa fim dupa moarte.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce iubitoare de oameni esti... Mi-au dat lacrimile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu vad adevarul asa cum il vezi tu asta nu inseamna ca-s orb.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si unii crestini is prea infumurati, cu toate ca in Biblie scrie ceva, ei spun cu totul altceva (joc de cuvinte).
De ce nu va vedeti si pe voi? Nu scrie in Biblie: uita-te la barna din ochiul tau si pe urma la paiul din ochiul vecinului?
Voi singuri nu ascultati de poruncile Lui, si ii condamnati pe altii, unii "necredinciosi" is cu mult mai buni decat voi, prin faptul ca ei nu ii judeca pe altii (nu toti).
Dumnezeu va lasa acum, pe pamant, sa va stergeti pacatele ascultind de dinsul, dar voi dati de cea mai mare dovada de cretinism si "adevarata credinta" prin faptul ca le doreti moartea altora pe care nici nu-i cunosti.
E pacat ca te consideri crestina cand tu nici macar nu stii ce e aia credinta adevarata, pacat sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ei sint fii Domnului, numai ca au cazut in ispita diavolului.Mai devreme sau mai tirziu, vor intelege asta. Dumnezeu nu ramine dator niciodata.La multi ani si multa sanatate.

| smilexD93 a răspuns:

Cand il voi vedea pe asa zisul dumnezeu in realitate atunci voi crede laughing. De ce nu se arata? raised eyebrows

Răspuns utilizator avertizat
| Maclavais a răspuns:

Necredinciosii ca necredinciosii, da' daca ne-ar scapa de toti prostii...