| Steregoi a întrebat:

Cica Mos Craciun ar fi un singur mos care se coboara pe horn pentru a duce daruri la copii din lumea intreaga intr-o singura noapte. Necredinciosii pretind ca ei cauta adevarul stiintific. Cum se face ca ateii cred in Mos Craciun si nu in Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Ateii nu cred în Moș Crăciun.

| Steregoi explică (pentru AC4S4):

Ateii cred in Mos Craciun pentru ca cu povestea cu Mos Craciun fac profit cu comertul si serviciile cu ocazia Craciunului. Ei nu vorbesc despre vreo nastere a lui Hristos despre Dumnezeu ci despre un mos care este tras pe o sanie de niste reni in vazduh printre nori. Nordicii sunt atei si de la ei provine povestea cu Mos Craciun din Laponia.

| Panamax a răspuns:

Cica la atei Mos Craciun isi face nevoile pe horn.
Am vazut o poza pe undeva.

| DoctorWh0 a răspuns:

Nu cred ca exista nimeni care crede in Mos Craciun, ateu sau crestin. Doar daca vorbesti despre un ateu de 4 ani laughing

| Steregoi explică (pentru DoctorWh0):

In dumnezeul care crede omul ca ii aduce un profit.