| ElenaRomann a întrebat:

De ce oare aici pe TPU sunt mai multi atei decat crestini?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te la varsta lor,si vei vedea viitorul nu numai al crestinismului,ci al societatii si al lumii in general. daca le vezi parerile,educatia,apucaturile preocuparile,nu e greu sa-ti dai seama de ce se intampla,si daca mai iei in calcul ca nu sant decat niste robotei robiti de sisteme de invatamant,sanatate,politice, econmice, s-ar putea sa te ingrozesti, iar daca cunosti si ceva religie crestina s-ar putea sa taci din gura si sa iesi de pe orice site, multumindu-te cu a fi liber si doar fiu al luminii.fiindca astia de sant viitorul nostru, nu stralucesc prin nimic, si lor li se pare ca sant sclipitori.nu ei sclipesc.Ci nalucirile cu care satan le-a luat mintile, timpul si vietile.probabil si sufletele, dar asta se va hotara altadata.

17 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Majoritatea crestinilor nu manifesta interest pentru religia crestina, sigur ca merg la biserica,se roaga, aprind lumanari dar nu prea stiu nici ei de ce fac asta, iar subiectul "religie" este considerat neinteresant, a inceput campionatul mondial de fotbal.
Pe de alta parte, ateii ar trebui, cel putin teoretic, sa fie ceva mai interesati ca atunci de ce le-ar mai pasa daca sunt crestini sau nu?

| Filip23 a răspuns:

Nu sunt multi nici atei, nici crestini. Din crestinii care au fost s-au mai retras pe alte site-uri, unde sunt oameni cu adevarat interesati de religie.
Din primele 3 raspunsuri ai vazut spiritul de cocoseala : noi suntem cei mai cei.
In afara de asta, in anii trecuti loviturile asa zisilor atei erau foarte murdare si nu prea aveai ce sa discuti cu ei.

NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......ercand-sa/

| ady123 a răspuns:

Findca ateii sunt mai tupeistilaughing

| DenisaDeea26 a răspuns (pentru ady123):

E adevărat.
Ex. euuuu!

| mODIN a răspuns:

Ti se pare.

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru că aici predomină copiii de 12 ani.

| Mădă0611 a răspuns:

Intrebarea asta s-a mai pus de enjpe mii de ori, si deja am o parere deloc buna despre "intrebatori". De exemplu, pe tine nu te vad raspunzand, doar punand intrebari, pe altii ii vad la alte categorii laudandu-si infectul prieten imaginar, e plin de crestini, dar nu activeaza aici ca nu ii ajuta capul deloc, adica se enerveaza si intra in depresie, de unde zeul lor atotputernic nu ii poate scoate. puppy dog eyes

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

La cat de rea esti, ai grija sa nu iti apara dzeu in ciorba numai sa iti taie pofta de mancare laughing)

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Neah. Nu e rautate tongue, m-am saturat sa-i aud atat vaicarindu-se si victimizandu-se cand ei dau vina pe orice, numai prietenul imaginar nu e de vina. Mai nou sunt obsedata de 4 catelusi, pe care daca nu-i gaseam noi, vecinu' ii omora, cica, e mare crestin, are 2 catele, necastrate, si nu are ce face cu atatia pui, asa ca ii omoara. Animalele o merita, nesimtitele dracului, dumnezeul nostru minunat de mirobolant le-a facut sa le omorim noi love struck, iar daca nu e asa, de ce nu are grija de ele, ca nu e vina lor ca oamenii sunt atat de ignoranti? Daca ignorantii astia religiosi ar intelege ca si ele au "suflet", adica au sentimente, as trece cu vederea majoritatea porcariilor lor.

| sublime89 a răspuns:

Pe TPU nu sunt mai multi atei, pentru ca asta ar fi aproape imposibil tinand cont de faptul ca traim intr-una dintre cele mai religioase tari din lume, iar numarul utilizatorilor de pe acest site este mai mare de 800.000. Poate te referi la faptul ca la categoria religie ateii ar fi mai multi. Nici asta nu stiu daca e adevarat, dar poate ei isi fac simtita prezenta mai mult datorita argumentelor pe care le au. Crestinii nu prea mai au cu ce sa vina nou. Ei si-au spus spusele, si e cam inutil sa le tot repete la nesfarsit, vazand ca n-au nicio sansa in fata realitatii.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Deoarece computerul este o lucrătură a Diavolului.

| Alphawolf a răspuns:

Doar aparent. Sunt sigur ca sunt mai multi crestini, insa ei sunt nevoiti sa stea in banca lor(cu 0 dovezi si cu argumente subiective nu se poate face fata...).

| CinevaNou a răspuns:

Se apropie vremurile cele din urma. Pocaieste-te pana nu e prea tarziu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Admini atei.

| sappy a răspuns:

Este era internetului, cand ai informatii iti pui si semne de intrebare, nu crezi tot ce ti se spune!

| SabbyNightShadow a răspuns:

Nu sunt sigura ca suntem mai multi atei sau sunt mai multi crestini dar eu una nu cred ca este important ce religie predomina pe TPU atat timp cat primesti un raspuns calumea la intrebarea pe care ai pus-o.:3