| Paranormal12 a întrebat:

De ce plang cand ma rog? Stau si ma rog si deodata imi vin lacrimile in ochi.

13 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Pastreaza-le daca le ai. Sunt altceva decat cele de durere sau de nervi.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns:

Pentru că percepi prezența lui Dumnezeu.E un dar pe care merită să-l prețuiești. Probabil vor veni și timpuri in care vei dori să poți plânge când te rogi și nu vei putea.Atunci provocarea va fi să crezi că El e aproape și dacă nu simți.

| RAY a răspuns:

Uni plang cand fac sex, alti cand sunt beti, alti cand sunt fericiti vreau sa spun ca traiesti o stalare emotionala determinata de subconstinetul tau, posibil esti o persoana mai emotionala

| Mădă0611 a răspuns:

Te-au facut unii sa te simti atat de nimic si atat de netrebnic ca plangi vazandu-te in viata cand tu crezi, sau stii, ca nu meriti. Sau ai vazut filmul lui nenea Gibson.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E foarte bine, mai ales daca si traiesti la intensitate maxima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai darul lacrimilor.si probabil si botezul lacrimilor.nu toti il au si multi l-ar vrea.

| Paranormal12 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu te superi, ai putea dezvolta un pic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paranormal12):

Ma paranormalule? bunicul meu a murit batran la 93 de ani. ultimele doua saptamani a stat in pat a cantat psalmi si cantece religioase, si a plans.io il stiu mergand la biserica de pe la 60 de ani.a apucat foametea, rascoala din 1907, a facut cele doua razboaie mondiale, nu l-a vazut pe Dumnezeu niciodata, dar a vazut ce poate face OMUL in inconstienta prostia si egoismul lui.si plangea. Fiindca nu s-a pocait mai devreme.intelegi tu ca botezul este de mai multe feluri,botezul cu apa,intru iertarea pacatelor,botezul lacrimilor, botezul cu foc si duh sfant, toate acestea spala si curata, trupul de toxine, si sufletul de pacatele care-l trag in jos.am un frate mai mare, care cand ascuta cantece de genul; http://www.youtube.com/watch?v=eZnqyIh_eRI,ii vine sa planga.e o simtire a fiecaruia, fata de ce e frumos curat si sfant.la altii este nesimtirea.fiecare cum s-a invrednicit.bafta si sanatate.

| Paranormal12 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspund.Si Dumnezeu sa il ierte pe bunicul tau si sa-l odihneasca in pace

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista dar al lacrimilor sau un botez al acestora. Este ca si cum ai spune 'ai darul de a manca' de parca nu toti oamenii ar face lucrul acesta. Si Isus a plans cand Se ruga -vezi in gradina Ghetsemani. Este si normal ca un om sa planga in rugaciune. Nu se intampla mereu lucrul acesta, dar este si normal sa se intample.
Si in privinta 'botezului cu lacrimi'. Cine s-a botezat cu lacrimi? Multe sunt ratacirile acelora care nu cunosc pe Dumnezeu si nici Scripturile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cureti si ceapa in timpul rugaciunii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai raspunsuri naspa.Plangi deoarece crezi cu tarie in d-zeu.Ai dorinte si rugaciuni in care esti sigura ca d-zeu ti le va indeplini.Crezi cu tarie, cum am mai spus si atunci cand te rogi simti o eliberare, stiind ca d-zeu iti asculta ruga. O zi buna!

| chazz a răspuns:

Asta e pocainta, asta curata inima si te face mai bun, si te scapa de rautate.

| Robertamirela23 a răspuns:

E un lucru foarte bun, altii se chinuiesc sa planga cand se rog. E foarte bine pentru ca te rogi cu multa credinta.

| angelica02 a răspuns:

Buna esti credincios si din cauza asta, si eu cand ma aflu in timpul rugaciunii imi curg lacrimile daca intr-adevar ma gandesc la cuvintele pe care le spun, stai linistit, rar sunt oamenii credinciosi! esti o fire emotiva presupun ca si mine!

| popamihaitza a răspuns:

Asta se datoreaza faptului ca subconstientul tau realizeaza cat de prostovan esti.

| Zenicide a răspuns (pentru popamihaitza):

Exact asta voiam sa zic si eu, word by word laughing
Well played Sir, well played big grin

| qqqqqwwewewrwgefb a răspuns:

Inseamna ca te rogi cu adevarat, cu credință.