| anonim_4396 a întrebat:

De ce simtiti o asa mare nevoie de lupta, aici, la categoria "Religie"? Sunteti asa ciudati: puneti o intrebare cu atac, pentru ca mai apoi, la orice raspuns primit, sa raspundeti din ce in ce mai agresiv.

Răspuns Câştigător
| aliceinchains a răspuns:

Așa fac și eu, sunt o ciudată, eh, asta-i. Răspund la fiecare...dar răspund frumos, când mi se răspunde frumos, când nu, nu, la fel fac și eu.
Când pui o întrebare la "Religie" e imposibil să nu ți se aducă jigniri, dar eu mă risc. Primesc și răspunsuri faine, asta compensează restul. Oricum, habotnicii sunt amuzanți. big grin

| anonim_4396 explică (pentru aliceinchains):

Frumoasa descriere a habotnicilor laughing

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pai este o lupta spirituala intre bine si rau! Mai gasesti atat lupta ila alte categorii? Nu.Este impotrivirea celui rau.

Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca aici stau numai ateii, credinciosii si trolli cu chef de scandal!
stai linstit ca sunt si credinciosi, si atei de treaba pe acest site...dar sunt suficient de inteligenti ca sa isi dea seama ca nu are rost sa raspunzi la intrebarile retorice ale unor pusti plictisiti si renegati de societate, si nici sa se certe pe internet din cauza unor subiecte religioase

| V3ra a răspuns:

Pentru ca ei nu au argumente, si daca vad ca situatia le scapa de sub control incep sa injure pentru ca nu mai au ce spune, si incep sa se lege de niste chestii pe langa subiect

| SandraMikyZu a răspuns:

Eu raspund la interbari incercand sa ii ajut daca stiu sa le raspund dar aici sunt si ateistii care se revolta si pun tnterbari de genu ce dovezi aveti si incerc sa-i lamuresc frumos terbuie sa ne putram frumos unii cu altii la uram irmei suntem frati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum ca te-a bagat si pe tine in seama o atee in sfarsit razi fericita.ce tare esti.ai intrat in gasca si tu.adunati-va.cat mai multi,fiindca numarul vostru oricum nu conteaza. Iisus Hristos e unul singur, ca mantuitor, iar voi santetti numai cateva miliarde.putini.foarte putini.

| aliceinchains a răspuns (pentru anonim_4396):

Măh fumărețule, tu nu te bagi în seamă? Faci ce faci, mă mai bagi și pe mine în discuție...ți-am mai zis, fiecare cu principiile lui, cu ideile lui. Eu pot să te accept pe tine și nu încerc(și asta-i valabil pentru toată lumea) să te conving pe tine sau pe alții de inexistența lui dzeu, atunci tu de ce tot încerci să mă faci pe mine să devin vreo habotnică? Nu o să mă convingi, deci îți pierzi timpul. Seară faină! @Efrumuseti, mulțumesc. big grin