| anonim_4396 a întrebat:

De ce trebuie sa avem un unic scop in viata?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Prea multa filozofie a limbajului...

| ania a răspuns:

Ca să nu trăim degeba.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexeHellsing a răspuns:

Dar tu să nu îmi zici că ai nouă vieți ca pisica. Sau, vrei să-ți îndese cineva cinci inimi ca să ai cinci scopuri? Dar gata cu ironiile. Tu mergi pe o cărare spre un anumit oraș. Scopul tău este să ajungi la acel oraș. Poți să te abați cât vrei de la cărare, scopul plimbării tale rămâne tot să te duci la oraș și depinde de tine să o faci până în amurg.

| Ad1tza a răspuns:

Adica. prin scop te gandesti la o slujba pe durata scurta a vietii? Scop inseamna vis sau un tel pe care ti-l punctezi nu? trebuie sa fie unic(singur) ca sa poti sa-l faci cum trebuie.

| RAY a răspuns (pentru Ad1tza):

Religios

| Baptised a răspuns:

Pentru ca sa ne concentram pe acel unic scop!