| Silyca a întrebat:

De ce v-ati impartit in atatea religii? Eu de mic ma rugam la Dumnezeu in fiecare seara si inca ma rog, mergeam la biserica aproape in fiecare saptamana am trecut si pritru-n juramant dar totusi nu cred in bibie si religii...Eu cred in Dumnezeu, multi oamnei nu ma accepta asa si spun ca sunt un nebun si satanist.De ce v-ati impartit in atatea religii? De ce credeti in religie? De ce considerati ca Dumnezeul vostru e cel adevarat si alti Dumnezei nu exista? As avea foarte multe intrebari dar nu vreau sa le pun pe situl asta.

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu crezi ca Biblia este scrisoarea de dragoste a lui Dumnezeu pentru omenire.Religii sunt multe dar credinta este una singura :In Dimnul Isus.

| Silyca explică (pentru EmaS):

Daca cred in Dumnezeu trebuie sa cred neaparat si in biblie sau ce ca nu inteleg?
"Religii sunt multe dar credinta este una singura :In Domnul Isus." Deci tu consideri ca religiile care cred in Isus sunt mai presus ca cele care nu cred?

| EmaS a răspuns (pentru Silyca):

Http://www.youtube.com/watch?v=n_sGLoqhha8
Da,Biblia este scrisoarea de dragoste a lui Dumnezeu pentru tine.

| Silyca explică (pentru EmaS):

Raspunde-mi si la intrebarea 2 te rog.

| Silyca explică (pentru EmaS):

Nici la prima nu mi-ai raspuns...

| EmaS a răspuns (pentru Silyca):

Evident.Biblia spune ca cine nu are pe Fiul nu are nici pe Tatal.Nu este un alt nume nici in cer nici pe pamant in care sa primesti mantuirea decat numele lui Isus Hristos!

| EmaS a răspuns (pentru Silyca):

Inseamna ca nu ai inteles nimic.

| Silyca explică (pentru EmaS):

"Evident" Cum credeam ca sta treaba.Si cei care nu cred in Isus ar tebui sa-i disconsidere pe cei care cred?

| EmaS a răspuns (pentru Silyca):

Nu conteaza ce cred oamenii ci ceea ce crede Dumnezeu despre fiecare.

| doctorandus a răspuns:

Religia este o creatie a omului si i se aplica zicala "cate bordeie, atatea obicee".

| sabin89 a răspuns:

Impartirea asta in religii dateaza de zeci, sute si mii de ani. Tu te adresezi userilor TPU, spunand: "De ce v-ati impartit?" Pai ei s-au impartit? Daca te intereseaza de ce s-au impartit oamenii, poti sa-i citesti pe Eliade si pe alti cercetatori care au facut studii temeinice in legatura cu acest subiect.

| danay72 a răspuns:

In cautarea unei forme de inchinare, oamenii s-au impartit in atat de multe religii, si aceasta pentru ca noi am fost creati cu necesitati spirituale.Biblia este cartea care te ajuta sa intelegi care religie e adevarata, dar si carui Dumnezeu ar trebui sa ne inchinam. Apoi, desi e o carte veche, Biblia ofera raspunsuri biblice la toate intrebarile care au legatura cu viata noastra.

| RAY a răspuns:

Ai dreptate de fapt credinta conteaza nu religia da vezi tu se pune pret pe religie nu pe credinta asa cum ar fi bine

| 1Mihai1 a răspuns:

Până la urmă nu contează religia, contează credinţa în Dumnezeu. Fiecare a înţeles Biblia cum a putut / vrut.http://doarcrede.ucoz.ro/faq

Răspuns utilizator avertizat