| mentholinks a întrebat:

De ce vor crestinii sa fie atat de neprihaniti incat isi chinuie sufletul sa se infraneze? Ce au ei asa de pret si cred ca Dumnezeu le va lua daca nu respecta toate rahaturile pe care li le spun preotii sau predicatorii sau citesc ei niste vrajeli in Biblie?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu cat o religie este mai stricta cu atat are adepti mai devotati

| anonimg a răspuns:

"Din zilele lui Ioan Botezatorul pana acum, Imparatia cerurilor se ia cu navala, si cei ce dau navala pun mana pe ea." (Matei.11:12)
Dar este mai mult decat atat. Intr-o relatie de dragoste faci totul pentru cel care te iubeste neconditionat, mai ales atunci cand vei intelege ca persoana care te iubeste a facut un sacrificiu enorm. Vei face si tu sacrificii pentru respectiva persoana.
Cu cat mai mult ca aici vorbim de o relatie de dragoste mai mare decat ar putea exista intre oameni.

| EcceHomo a răspuns:

Eh,e complicat. Dumnezeu a pus raiul în vânzare.Fiecare doreşte un loc la VIP.happy

| mentholinks explică (pentru EcceHomo):

Da. Multi nu se satura cu ce au si vor mult mai mult incat sacrifica si ceea ce au pe prezumtia ca astfel Dumnezeu le va da ce isi doresc.

| Ionut666777 a răspuns (pentru mentholinks):

De la cel mai sărac până la cel mai bogat suntem cu toții sclavii cuiva, doar că fiecare are rolul său bine calculat.Nici un om nu a fost liber niciodată cu adevărat, toți suntem niste sclavi doar că nu ne dăm seama, asta e "ADEVĂRUL" ce nu trebuie știu și despre care se tot vorbește