| RAY a întrebat:

De unde obsesia asta la crestini cu pacatul?

Te nasti cica ca un rebun pacatos apoi faci botezul, te repara spiritual apoi toata viata daca nu ai frica maxima de pacat ajungi in iadul vesnic, pe bune e paranoia cu pacatele astea, e o obsesie nebuneasca.

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Intr-adevar. Se exagereaza mult cu ideea de pacat. Am mai vazut cateva clipuri pe Youtube cu unul gen Mircea doar ca din America care spunea ca pana si hobby-urile si sportul sunt pacate si trebuie sa le intrerupi odata ce doresti sa vii la Isus. E nebunie dupa parerea mea.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Tocmai ce am vazut ca cica a te juca pe ps este pacat si vei ajunge in iadul vesic = raspunsul unui fanatic pocait, ei vor evul mediu inapoi man, asta e scopul lor

| mentholinks a răspuns (pentru RAY):

Da, oricum nu sunt doar ei de vina. Ca fiecare om cand e copil e voios si are tendinta sa se joace, sa descopere, sa fie vesel dar ei au fost spalati pe creier si distrusi psihic de catre altii si de catre niste dogme si concepte pe care nu le concep si nu isi pun problema sa le explice logic ci le numesc lucruri duhovnicesti. E mai trist ca vor distruge si ei la randul lor alti oameni, unii chiar pe copiii lor crezand ca astel ii vor salva de Bau-Bau. Eu cred ca a sosit vremea sa luam masuri fiindca curentul pocait se extinde cu repeziciune si oamenii acestia chiar sunt foarte periculosi dispusi sa dea la moarte chiar pe cei din familiile lor exact cum spunea Isus ca fiul va da la moarte pe tatal sau si tatal va da la moarte pe fiul sau.

| VictorJulien a răspuns:

Pe mine ma scarbeste chestia asta cu pacatul stramosesc, parca Iisus s-a sacrificat pentru noi sa nu mai avem pacate, da surpriza te nasti tot cu ele, si culmea cand te nasti ai pacate desi tu n-ai facut nimic bun sau rau atunci, doar te-ai nascut. Logica crestina e stupida iar lumea ar trebui sa-si revina odata din orbirea asta numita religie