| MrsDETECTIVE a întrebat:

E 24 decembrie. Tin post de 6 saptamani. Azi am voie sa mananc carne sau imi stric postul?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Esti de apreciat ca ai tinut postul, dar Dumnezeu apreciaza mult sa ne straduim sa fim intr-o relatie stransa de prietenie cu El. Isaia58:5-7

16 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

De mâine, bineînţeles happy
Felicitări pentru determinare si voinţă happy

| sublime89 a răspuns:

Poti manca ce vrei, doar nu crezi ca atotputernicul zeu, creator al intregului univers, care are atatea pe cap, se va uita in gura la tine ce mananci. Iar daca va vedea ca mananci ceva interzis te va condamna la chinuri in iad pentru o eternitate. Tie iti suna plauzibil?

| Xpressurself a răspuns:

Pentru ce tii post, ca asa fac si altii? postul il tii cu un scop. iti stabilesti dinainte cat si cum si te tii de el. astfel iti intaresti vointa si credinta. poti sa tii post ca sa iti gasesti iubirea, de exemplu. In india se numeste tapas. un tapas poate fi tinut pentru a rezolva o situatie, a te intari samd. daca vrei detalii intra in legatutra cu mine

| MrsDETECTIVE explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Probleme gogule?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru MrsDETECTIVE):

Tu ai(bag seama) niste probleme mintale daca speri sa ajungi pe norisor, langa prietenul tau imaginar, doar tinand cura de slabire.

| MrsDETECTIVE explică (pentru ViseleSmulgGratii):

LOOOOL ce prost estilaughing)))))))))))))))))))))))))))))))))))))) made my day

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru MrsDETECTIVE):

Nu eu is ala care intra la regim de fiecare data cand ii ordona cartile de povesti.

| MrsDETECTIVE explică (pentru ViseleSmulgGratii):

E post, si e biblie. de fapt buni m-a invatat :p si da, observ ca nu esti. ce pot sa iti fac eu? laughing))))))

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru MrsDETECTIVE):

De unde pana unde ti-a iesit ca trebuie sa imi faci ceva?

Biblia este o carticica pentru oamenii mai credui, o carte de basme in care crede toata prostimea, de aia ii spun asa, suna mai apropiat de adevar.
Postul este iarasi o tampenie, sa zicem ca ar fi adevarat ce scrie in Biblie, cat de proasta poate fi o divinitate sa nu te lase la ea in club doar pentru ca ai mancat o bucata de carne cand ti-a fost pofta?

| MrsDETECTIVE explică (pentru ViseleSmulgGratii):

E vorba de sacrificiu happy Inteleg ca esti pagan dar de unde pana unde sa vi sa ma critici laughing? E ok daca nu crezi in Dumnezeu, ce sa zic, dar nu inteleg de ce imi spui mie toate astea

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru MrsDETECTIVE):

Pagan? N-am treaba cu religia ta, de ce as fi pagan?

De criticat nu te critic, doar spun lucrurilor pe nume.

| MrsDETECTIVE explică (pentru ViseleSmulgGratii):

Bine no cum zici tu

| an0therkid a răspuns:

De maine big grin

| Genesis2014 a răspuns:

Postul este bun,DAR nu din punct de vedere religios!
Pana si Iisus a trasmic CLAR prebei,că,,nu este spurcat ce bagam in gură,ci ceea ce scoatem din gura''.
Aceasta institutie politico-religioasa,crestinismul,s-a folosit de-a lungul mileniilor de tot felul te tertipuri de a atrage plebea : sarbatori,traditii,ritualuri, inchinaciuni la tablouri, statui, la coilane(moaște)la popi, etc.Totul numai pentru a umfla burdihanurile si buzunarele acestor ipocriti in fuste si costul adica; popi si pastori!

Întrebări recente