| Alexandrio a întrebat:

Deci asta e o intrebare foarte buna daca cineva se loveste la cap si isi pierde cunostinta pe viata desi acela era un om foarte rau pana atunci si traeste dupa o viata normala in continuare cand ajunge in rai cum naiba explica el ceea ce nu-si poate aminti

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu cunoaste inima si toate circumstantele si doar el decide cine e meritos sa primeasca viata vesnica pe pamant si cine nu.Psalmi37:9-11,29

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca la hipnoza draguta.acolo iti amintesti nu-i asa? cum se face? cine aduce in amintire ce crezi ca e pierdut? deci fii pe pace, fiindca este scris; nici sa dormiteze cel ce te pazeste; adica ingerul.si ingerul spune,tu dormi, mananci, suferi, ti-e sete, fiindca esti din carne.dar EU NU.deci ca e inger, constiinta, subconstient, constiinta, isi va aminti TOTUL.si nu va trebui explicat ceva deja stiut.doar judecat.iar judecata Domnului este atat de dreapta incat nu mai e nevoie de comentarii, justificari, recurs si alte tampenii avocatesti, gen circomstante atenuante.NU.fiindca judecata va tine seama si de puterea ta cu care ai fost creat de a rezista si lupta cu ispitele, si de vremurile traite, si de orice poate duce la salvarea ta de la iad.si daca toate te condamna, nu Dumnezeu te va alunga, ci singur tu nu-ti vei gasi locul in rai, caci caracterul tau va contrasta atat de mult cu raiul incat singur vei gandi ca nu poti sta acolo.insuti te vei judeca cu dreptate caci drept te-a facut bunul Dumnezeu dar tare te-ai strambat in lume slujind satanei, deci la el vei merge, de va fi cazul, si de vei semana mai mult cu el decat cu cel ce te-a creat.parerea mea.

| RAY a răspuns:

Sau si mai sunt persoane care isi pierd complet memoria si personalitatea, sau cei cu duble personalitati cate suflete au una pentru fiecare personalitate? raiul si iadul sunt dorinte umane exprimate prinmiturii fi fara griji nimeni nu se duce nici unde degeaba ne dorim noi daca moartea vine si nu-i nimic dupa ea

| milan9 a răspuns:

Va fi evaluat dupa starea sa de la sfarsit... dupa dreptate, dupa respectarea libertatii lui...