| Posital4 a întrebat:

Deci in ultimul timp am niște vise tare ciudate. Ma trezesc mereu in mijlocul nopții și cineva sta peste mine, ma sufoc și pot sa-mi misc doar degetele de la maini, e ca o paralizie in somn dar eu nu vad nimic. In vis sau ce era eu ma rugam de el sa ma lase in pace și sa ma mai lase puțin, începusem sa ma zbat și m-am trezit brusc. Nu stiu ce înseamnă dar mi-a fost frica sa ma mai culc după. Vreau sa stiu dacă e ceva mai mult decât un vis, sa iau măsuri de precauție.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil este un fel de paralizie in somn. In rest, nu cred ca este ceva ce tine de religie in mod neaparat.

| Ineys a răspuns:

Dai cu niste tuica ( prin stomac ) inainte de somn. Te trezesti mai greu dar dormi bine.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Îţi este frică de întuneric? Sau poate te-ai speriat de altceva. Şi mie mi se întâmplă uneori, dar nu cred că ar avea o semnificaţie ceva, decât faptul că totul ţine de gândurile, emoţiile şi sentimentele noastre.

| marinaru777 a răspuns:

Trebuie facuta sfestanie in casa, mergi la biserica la maslu, vorbeste cu un preot etc

Întrebări recente