| OctavianDanielMaria a întrebat:

Deci. Iosif si Maria s-au dus la recensamantul din Iudeea ca sa se inscrie, nu? Si de ce nu s-au dus si copiii lui Iosif cu ei? Ca tot o ardeti cu "Frati 'putea insemna si frati vitregi". Deci Isus avea frati si surori de sange. Si unde zice in Biblie ca Iosif a mai fost casatorit sau ca a avut copii?

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| zilog a răspuns:

NU TREBUIAU INSCRISI TOTI COPII citeste Biblia mai cu atentie
trebuiau inscrisi doar copii pana in maxim 2 ani

care erau mai mari de 2 ani nu mai erau interesanti!

Inafara de asta isus ava frati mai mari? NU AVEA CUM SA AIBA FRATI MAI MARI DACA MASA A FOST VIRGINA!

Cand sa ii faca daca mama lui a fost virgina

Răspuns utilizator avertizat
| zilog a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

AR FI PUTUT FI MAI MICI DACA EL A FOST
INTAIUL NASCUT DIN FECIOARA

adica Isus a Dezvi
rginag-o
cand a iesit
pentru ca pana atunci ea a fost fecioara
nu se spune nascut din fecioara
asta inseamna ca nu avea de unde sa aiba frati mai mari

Răspuns utilizator avertizat
| zilog a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Terimina cu caterinca pe tema asta cu Iisus si biserica ca te trazneste Dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat
| zilog a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Te-ai sculat cu fata la cearsaf!?
Ia pocaiestete tu repede pana cand nu e prea tarziu!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dumnezeu nu e evreu*, El a creat evreii

Răspuns utilizator avertizat
| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred că dany1988 a băut cam mult sau sa drogat ceva de genul acesta pentru că până acum el era cel ce zicea lucruri bune corecte din punctul de vedere al Bibliei și eu eram ăla care băteam câmpii dar acum văd că a cam luat-o razna, Nu șțiu ce se întâmplă cu el!?

| badpanda a răspuns:

Ar trebui sa te faci avocat.
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| badpanda a răspuns:

Recensamantul il faceau romanii si ii dureau la basca de prostiile religioase ale iudeilor.Ii numarau pe toti de la mic la mare.Cel care ne intereseaza fost in anul 8 i.HR nu in anul 6 I.HR. cum cred unii. In Res Gestae se mentioneaza 3 recensaminte comandate de Augustus 28 i.Hr in l’8 i.Hr si in 14 i.Hr. Luca a cam incurcat borcanele. Qirinio nu are nicio legatura, a fost guvernator in Siria multi ani mai tarziu.