| Moisie a întrebat:

Din ce cauza credeti ca Dumnezeu atunci cand a vrut sa aiba un fiu, nu s-a dus singur la fecioara Maria ca sa o lase gravida prin CUVANT, adica acelasi cuvant divin prin care a creat lumea, si s-a dus impreuna cu Treimea dupa El?

6 răspunsuri:
| godge a răspuns:

Se repeta povestea, devenea plictisitor.

| Moisie explică (pentru godge):

Aha...si cum in trei distractia este mai mare...s-a gandit sa traga o posta? NU?

| godge a răspuns (pentru Moisie):

Exact.Sa se bucure si Sfanta Fantoma a Porumbelului...Pai ce ea n-are voie?

| Moisie explică (pentru godge):

Evident ca povestea a devenit plictisoare din momen ce prostii o repeta de 2000 de ani fara sa se plictiseasca, dib aceasta cauza am formulat o intrebare care se vrea a fi noua si originala, asta desi nimic nu este nou sub soare!

| Moisie explică (pentru godge):

Pai sfanta Fantoma nu se putea bucura facand sex cu sfantul Fantomas?

| godge a răspuns (pentru Moisie):

Pe atunci nu era sfantul Fantomas, iar sfanta Fantoma trebuia sa se descurce cumva