| Dorugar a întrebat:

Din ce cauza trebuia Dumnezeu sa-l lase sa moara pe fiul sau Isus pentru a li se spala oamenilor pacatele, daca in Biblie la cap. Evrei 9.13. tot EL spune ca pacatele oamenilor se pot spala cu sangele si cenusa vacilor sau junincilor sacrificate?
O fi uitat cumva Dumnezeu ca a dat oamenilor aceasta posibilitate de a se curata de pacate, sau cei care au inventat crestinismul nu au cunoscut destul de bine Biblia, si astfel au tras o minciuna gogonata, dar involuntara?

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

(acestea) sunt doar niște porunci omenești date, ca toate cele privitoare la mâncăruri, băuturi și felurite spălături până la o vreme de îndreptare( Evrei 9-19)era o poruncă provizorie, până la venirea lui Hristos.

| Dorugar explică (pentru ania):

Si ma rog cand a venit Christos?
Arata-mi te rog versetuol din Biblie care arata venirea lui Christos, sau macar versetul cand dulgherul Isus din Nazareth a devenit un Christos, adica un UNS in functia de Rege al Iudeilor?
Daca nu poti sa/mi dai aceste versete, si eu ca si mare cunoscator al Bibliei iti garantez ca nu vei gasi acele versete, inseamna ca tot ce spui tu se bazeaza doar pe credinta a proasta in loc sa se bazeze pe Biblie.
Asa ca fa bine si nu mai vorbi aiureli ca te faci singura de ras.
Asta fara sa mai amintim ca ce numesti tu ca fiind"(acestea)" NU sunt porunci omenesti ci Legi ale lui Dumnezeu scrise in Biblie chiar la capitolul "Lege" adica in Deuteronom. Iar faptul ca tu confunzi Legea lui Dumnezeu cu vorbele unor oameni arata ca esti straina rau de textele Bibliei, cu atat mai mult cu cat textele unor oameni primitivi si cioflingari, ca Luca Matei, falsul apostol Pavel sunt pentru cei ca tine mai importande decat Cuvantul lui Dumnezeu cel aflat NUMAI in Deuteronom si niciun caz in Biblia FURATA si marsavita a crestinilor care se inchina unei creaturi (Isus) slavind-o ca fiind Creatorul, ceea ce este culmea ignorantei si a lipsei de discernamant.

| ania a răspuns (pentru Dorugar):

Ce numești tu Biblie dacă pentru tine Luca și Matei sunt cioflingari și Pavel un fals apostol?

| Dorugar explică (pentru ania):

Pentru mine Biblia este doar acel text pe care Dumnezeu l-a inspirat RABINILOR ca pe baza lui sa se faca religia MOZAICA.
Faptul ca crestinii au FURAT Biblie religiei mozaice, text pe care il interpreteaza altfel, adica in mod mincinos, la care s-au mai adaugat de oameni si alte texte, nu face decat sa confirme... exact ceea ce scrie chiar in Biblie si anume in Romani 1:25 "... căci au schimbat în minciuna adevarul lui Dumnezeu, şi au slujit şi s-au închinat fapturii în locul Facatorului"
In concluzie nu cumva si tu te inchini unei creaturi(Isus) si il consideri Creator, si nu cumva ati transformat in Minciuna cuvantul lui Dumnezeu adaugand si interpretandu-l altfel?
Pavel este un Apostol fals pentru ca NU a fost unul dintre Apostolii lui Isus, dar el este si ceva ce nu e fals, adica el este un ucigas care l-a ucis pe SfantulStefan, iar luca si matei sunt slugi la ucigasul Pavel, deci nici ei nu sunt apostoli ci doar asacum am spus, cioflingari.
Te rog nu uita sa-mi dai versetele din Biblie in care sa vedem ca Isus a devenit un Christos si in care vedem in ce functie a fost UNS ca sa devina un Christos.

| ania a răspuns (pentru Dorugar):

Vezi că Romani e scris de cel considerat de creștini a fi apostolul Pavel.Pe de o parte argumenezi citând Noul Testament(Romani, Evrei, Apocalipsa) pe de altă parte zici că nu le recunoști ca fiind Bibie.

| Dorugar explică (pentru ania):

Faptul ca eu va explic una in timp ce eu cred altceva are explicatie in faptul ca eu lucrez cu " materialul clientului", mai exact va combat cu versete din Biblia voastra, versete care dovedesc ca Biblia Marsavita de crestini se incurca in propriile ei minciuni, eu doar vi le arat, asa ca in acest context NU conteaza ce cred eu, ci doar ce STIU eu, si eu stiu ca Pavel nu era niciodata un ucenic=apostol al lui Isus, ci era un ucigas al celor care il urmau pe Isus, adica era si mai este, Apostolul Satanei, in concluzie ai mare dreptate cand zici ca si Pavel era un apostol, asta pina cand nu zici al cui apostol era

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru o mai buna intelegere a universului decat cea prezentata de biblie recomand seria Harry Potter.

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Corect! Acolo lucrurile sunt mult mai rational explicate ca in Biblia plina de contradictii si prostii retrograde

| AlexeHellsing a răspuns:

Deci nu msi trebuis să vină nici un mântuitor? Înseamnă că mai am păcatul strămoşesc? Mă duc să-mi tai vaca şi să-i dau foc.

Acum serios, întrebarea ta nu doar că-L contrazice pe Iisus Hristos, ci contrazice absolut TOT, toată Biblia.

| Dorugar explică (pentru AlexeHellsing):

Exact asa este cum zici! Dar ce ne facem ca eu am pus intrebarea sustinuta de un verset din Biblie?
Pe cine sa credem? Sa credem interpretarea crestin-mincinoasa a Bibliei FURATE de crestini de la o alta religie care contrazice total intelesul Bibliei originale, adica a aceleia pe care Dumnezeu a inspirat-o rabinilor mozaici?
Asa ca cine greseste?
Dumnezeu Creatorul care a dat oamenilor posibilitatea de a se spala de pacate prin sacrificiul animalelor, sau Tatal Minciunii numit Isus Christos care minte ca s-a sacrificat, cand el nu a fost sacrificat ci urmarit, arestat, acuzat, judecat, condamnat si executat conform legilor acelei vremi, adica ca oricare alt talhar de rand, si fii sigur ca asa ca el au patit sute de mii de alti condamnati. Asa ca de care auto-sacrificiu vorbesti