| Dorugar a întrebat:

Din ciclul la ce e buna religia nebuna?

In exemplul cu Sodoma si Gomora, vedem Dumnezeu pedepseste doar homosexualitatea, nu si faptul ca ulterior Lot a facut sex cu propriile lui fete si le-a lasat gravide!
Ce sa intelegem din acel exemplu?
Ca este interzisa sodomia? Si ca este permis INCESTUL?

13 răspunsuri:
| whitehair a răspuns:

Vai tie nestiutorule, caci ai ochi si nu stii sa citesti printre randuri! Cum sa-l pedepseasca, doar dintre coapsele lui trebuia sa ia nastere un intreg popor!
Chiar nu ai sesizat ca "a fi drept inaintea Domnului" nu prea are legatura cu moralitatea? Ca in TOATE scrierile "sfinte" tot ceea ce fac capii de serie genetica e ok? Open your eyes, open your mind!

| DyNo a răspuns:

Cam asta intelegi daca citesti Biblia. Ca zeii elohim practicau incestul, adulterinul, etc.

Răspuns utilizator avertizat