| Kramerwalt a întrebat:

Dragi crestini,credeti cu tarie ca Isus este mantuitorul nostru, si credeti cu la fel de multa tarie ca in ziua de apoi El ne va invia si ne va oferi ca adapost vesnic casa Lui si a Tatalui?
P.S.Cei care considerati ca intrebarea nu va este adresata nu va obositi sa dati raspunsuri ce oricum nu vor fi luate in seama!

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=bcfxIxFSnQA

Acesta este scopul vietii mele. Stiu ca intr-o zi voi merge in locul pe care L-a pregatit pentru mine. Acolo unde nu vor fi lacrimi, nici suferinta nici durere. Ci pace si bucurie in Duhul Sfant! http://www.youtube.com/watch?v=kAmdAOz6mAo

8 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Da,cred si vreau sa am o viata traita frumos, potrivita vointei Sale.Raspunsul meu sa fie asteptarea Imparatiei Cerurilor, care va aduce un pamant nou si un cer nou, unde *moartea nu va mai fi, ...nici tanguire, nici tipat, nici durere*.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

21. Nu oricine Îmi zice: Doamne, Doamne, va intra în împărăţia cerurilor, ci cel ce face voia Tatălui Meu Celui din ceruri.

pilda mea preferata ce bine a spus-o isus daca o fi spus-o el va descrie ipocrizia de care dati dovada cu toti va barfiti intre voi crestini va urati intre voi unde e iubirea? desigur nici unde cui daca i dau o palma intoarce obrazul celalalt?

| RAY a răspuns:

Iar Eu zic vouă: Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc,

| Dorugar a răspuns:

La intrebarea ta iti da raspuns adica te contrazice insusi DUMNEZEU Creatorul! Cel care face aceasta afirmatie in Biblie in Isaia 43;
11. Eu, Eu sunt Domnul Dumnezeu şi nu este alt mantuitor in afară de Mine!

Ai ajunsd sa te indoiesti de Cuvantul lui Dumnezeu?
Pe cine slujesti tu daca esti impotriva lui Dumnezeu Creatorul?
Nu cumva pe Lucifer, cel care dupa inviere recunoaste ca este seful cheilor Iadului?

Răspuns utilizator avertizat
| scrisoarededragoste a răspuns:

Da cred cu tărie!