| Inferno a întrebat:

Dreptul de a iti MANCA sotia?
Pro sau contra?

Citez:
"O noua o fatwa (decret religios islamic, n.r.) proclamata de cel mai important lider religios din Arabia Saudita, incita la canibalism. El insusi canibal, liderul religios a decretat ca barbatii islamici isi pot devora sotiile, daca le este foame. Fatwa stipuleaza ca sotul isi poate manca sotia partial sau in intregime, in functie de cat ii este de foame. Fatwa in cauza permite oricarui barbat casatorit sa foloseasca pentru a se alimenta "o portiune sau intregul corp al sotiei sale, in cazul in care ii este atat de foame incat se teme pentru sanatatea lui".
Decretul extraordinar ii apartine Marelui Muftiu al Arabiei Saudite, Sheikh Abdullah Ibn Abdul Aziz Ali Sheikh, care considera fatwa ca "dovada" sacrificiului si obedientei supreme de care poate da dovada orice sotie fata de sotul sau, dar si dorinta ei de comuniune cu barbatul ei, astfel incat trupurile lor sa devina un singur trup."

Sursa: http://www.bzi.ro/un-nou-decret-religios-aproba-canibali smul-491397

http://www.realitatea.net/......73239.html

14 răspunsuri:
| Inferno explică:

Si tot eu, ca nu cred in chestiile astea, sunt ala " neanderthalianul ". Ca sa citez un stimabil user de aici: http://www.tpu.ro/utilizator/aadvwy

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru Inferno):

Inferno, prietene, nu nu suntem in Arabia Saudita. Noi nu avem un asemnea "decret religios islamic". Preotii si mai marii Biserici Ortodoxr Romane nu dau astfel de, decrete.

Ca sa iti raspund, sunt 100% contra. Si imi cer iertare daca te-am jignit, dar la nervi mai spunem.una, alta.

| Inferno explică (pentru BogdantheDreamer):

Daca BOR ar introduce, pe langa ziua de duminica, si "ziua in care iti mananci sotia" te-ai conforma?

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru Inferno):

Nu. Pentru ca eu ma supun legilor lui Dumnezeu nu legilor BOR sau ale preotilor. Legile trebuiesc respectate si pastrate exact cum au fost date de Dumnezeu fara modificari.

Daca as accepta ce spui tu, m-as inchina preotilor nu lui Dumnezeu.

NOname
| NOname a răspuns:

Ce?
Ăştia s-au ţicnit de tot.
S-o fi inspirat din "Hannibal", presărându-l cu ţicneli şi discriminări religioase.
O adunătură de psihopaţi.

| NOname a răspuns (pentru Inferno):

Dap, apropo de Biblie, şi mâncatul "cărnii şi sângelui lui Hristos" e creepy.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru NOname):

"Beti dintru acesta toti, acesta este Sângele Meu, al legii celei noi, care pentru voi si pentru multi se varsã spre iertarea pãcatelor"

"Luati mâncati, Acesta este Trupul Meu, Care Se frânge pentru voi spre iertarea pãcatelor"

"Trupul si Sângele Mântuitorului nostru Iisus Hristos se pomenesc separat, pentru cã înfãtiseazã Jertfa Mântuitorului nostru Iisus Hristos, Care a pomenit separat Trupul si Sângele la Cina cea de Tainã, desi ele sunt împreunã în alcãtuirea umanã. Asadar, El n-a fãcut altceva decât a arãtat cã e vorba de Trupul care se jertfeste si de Sângele care se varsã spre iertarea pãcatelor. Dar nici Sfintii Apostoli la Cina cea de Tainã nu s-au împãrtãsit, nici noi nu ne împãrtãsim cu Trupul si Sângele Domnului în situatia în care era când S-a jertfit, ci cu Trupul si Sângele cu care El a înviat din morti si S-a înãltat la ceruri, bineînteles acestea cuprinzând în sine Trupul si Sângele cu care Domnul nostru Iisus Hristos S-a rãstignit pe Cruce."

Te rog sa pastrezi invataturile asa cum sunt scrise, nu deforma intelesul!

| Inferno explică (pentru NOname):

Cred ca tot prin canibalism isi are originea si ritualul asta. Stiu ca existau anumite triburi care isi venerau zeii, intrupati in forma umana (exact ca Iisus), mancandu-i. (la propriu)

Cum spunea cineva:
"Suntem urmasii unora careisi ingropau copiii in temelia casei pentru a multumi zeii."

| NOname a răspuns (pentru Inferno):

Dap. straight face

| RandyMarsh a răspuns:

"Nuke 'em.Let's nuke the bastards."

Răspuns utilizator avertizat
| DonaldTrump a răspuns:

Tot raul spre bine, asa se curata si astia.