| fllu07 a întrebat:

Duminică va fi din nou Haloweenul. Ce părere aveți? Este o sărbătoare potrivita pentru creștini? Care sunt originile acestei sărbători? Ce părere are Dumnezeu despre această sărbătoare?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

NU, crestinii nu sarbatoresc demonii.

2 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Pai daca rautatea umana nu ar fi atat de ridicata nu s-ar supara Dumnezeu ca sarbatorim si noi pe ici pe colo. Oricum Sf. Parascheva e mai scarboasa ca Halloweenul.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Ce parere are Dumnezeu, nu am de unde sa stiu. Ce parere am eu?
O sarbatoare de import.
Avem si noi noaptea Sfantului Andrei.