| Killala21 a întrebat:

Dumnezeu ne-a creat dupa chipul si asemanarea sa, corect?
Pe extraterestrii cine ia creat?
Si sunt convinsa ca exista chiar si americanii au recunoscut ca detin 2 cadavre de extraterestru si o nava.

31 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Extraterestrii se presupune ca sunt urmasii ingerilor cazuti care au curvit cu fetele frumoase ale oamenilor.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru the2k):

Ma bucur ca am reusit sa te binedispun!

| GodBlessYou a răspuns (pentru the2k):

Eu deja incep sa pland la raspunsuri de genul asta...

| SmexyBoy a răspuns (pentru EmaS):

Ce idee spurcata...

| EmaS a răspuns (pentru GodBlessYou):

Tu mai bine ti-ai schimba numele de utilizator, ca nu te prinde!

Răspuns utilizator avertizat
| theStraightEdgeSavior a răspuns (pentru EmaS):

Hai ca asta chiar a fost tare, mai facut sa rad

| shadovv a răspuns:

Cata stupiditate...

| OOOLEOOO a răspuns:

Pe luna Europa a lui Jupiten exista forme de viata exatrerestre, pe planete numite Super Terra exista forme de viata extraterestre, se pare ca acestia au propii lor zei.

| Andrei7520152 a răspuns:

Ce specimene se aduna aici, fereasca Dzeu daca exista laughing

| Miauti a răspuns:

Dumnezeu! intr-o carte se spune ca dupa ce ne-a creat si a vazut ca nu ne ridicam la standarele lui, dumnezeu a plecat in univers pentru a crea o specie cat mai buna. Dar asta nu inseamna ca nu a lasat zei, ingeri... sa ne guverneze.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Miauti):

Hahaha, tare asta laughing

| SmexyBoy a răspuns (pentru Miauti):

Minciuna.

| Miauti a răspuns (pentru Mădă0611):

Mai tare este ca d-zeu a creat alte fiinte inteligente inaintea noastra dar ele au fost distruse din cauza ca nu se ridicau la standare. noi santem primi care ia lasat asa liberi sa facem ce dorim...

| Mădă0611 a răspuns (pentru Miauti):

Prietene, fara suparare, dar la ce desene te uiti? laughing

| DyNo a răspuns:

Deci numai am ce sa comentez...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot el.si pe extra si pe intraterestri.nu ai auzit de lumea interioara shambala? cand va fi armaghedonul adica lupta finala, se va da intre extraterestri, demonii intraterestri si noi care santem intre ei.noi santem rasa superioara, care gandeste, descopera, si se dezice de creatorul, fiindca am devenit ata de destepti incat nici noua nu ne vine a crede.deja am pus universul pe ganduri.mie si mila de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primarul din cuca macaii le spunea consatenilor; daragi consateni? vedeti ca extraterestri sant printre noi.cand mergeti la camp, la lucru daca vedeti un omulet verde cu ochii mai mari asa, sa nu faceti miscari bruste, sau sa fugiti sau sa tipati.se duce badea ion la coasa.ii da el cu coasa, trage ce trage, si ...deodata ramane nemiscat.in fata lui un omulet verde cu ochii iesiti mai in afara asa.ii zice mosul; eu sant badea ion.Cosasc,iarba.iar omuletul; eu sant padurarul vasile.ma c...c!

| RaduMD a răspuns:

Sunt mereu surprins de cât de creduli pot fi ateii. Ateii cred în orice, mai puţin în Dumnezeu.

Ce înseamnă, exact, "americanii au recunoscut"? Cine, din America? Vreun institut ştiinţific? Guvernul SUA? Sau vreun american, pe vreun forum precum TPU, a "recunoscut" asta?

Presupunând (de dragul ipotezei) că ar exista extratereştri, în mod cert ei sunt creaţia lui Dumnezeu. Noi credem şi mărturisim că Dumnezeu este creatorul tuturor vizibilelor şi invizibilelor.

| SmexyBoy a răspuns:

Fals... inca nu s-a descoperit extraterestrii, zona 51 e militara detina Ozn-uri facute de Hitler... proiectul fly bell sau ceva de genu.
2. S-au descoperit fiinte de pe alta planeta? si daca da de ce nu sunt facute publice aceste lucruri?
3. prima ta afirmatie este corecta.

| Killala21 explică (pentru SmexyBoy):

Si de ce FBI a facut publice 2000 de documente secrete fara de O.Z.N.-uri?
Da s-au descoperit nu sunt facute publice pentru ca mai intai se analizeaza dovada si apoi se spune exactitate ceea ce este.Eu zic sa iti dai seama la vb si apoi sa vorbeste.

| Mădă0611 a răspuns (pentru SmexyBoy):

Tu stii ca 1 an lumina = 9.46 de trilioane de kilometri (9460000000000000 km)? Crezi ca e distanta de parcurs cu bicicleta? laughing Sa nu mai zic ca e vorba de zeci, sute, mii, milioane sau chiar miliarde de ani lumina.

| SmexyBoy a răspuns (pentru Killala21):

Nu s-au descoperit extraterestri.
Afirmatie ramane in picioare pana la proba contrarie.

| unbaiatanonim a răspuns (pentru SmexyBoy):

Nu sunt facute publice aceste lucruri din urmatorul motiv:

Evident ca NASA nu vrea sa creeze panica, odata ce se va dovedi existenta unor extrateresti majoritatea religiilor care cred ca terra e singura planeta care sustine viata (printre care si crestinismul) vor fi distruse, ceea ce duce la panica, oamenii vor incepe sa-si puna intrebari, o parte din ei se vor sinucide, se vor creea razboaie, etc. Desigur, nimeni nu vrea sa se intample asta.

| SmexyBoy a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Nu-i adevarat frate.
Minciuna.

| Killala21 explică (pentru SmexyBoy):

Nu crezi ca esti cam egoist? Sa te crezi singur in univers?

| doctorandus a răspuns (pentru unbaiatanonim):

Oamenii de stiinta nu afirma ca exista extraterestri pentru ca nu au nicio dovada pentru asta. Da, e probabil sa existe extraterestri, dar nu e inca demonstrat ca asa e. Pana acum nu avem dovezi ca exista viata pe alta planeta decat Terra.

| SmexyBoy a răspuns (pentru Killala21):

Nu cred nimic... din ce spui.
Credinta inseamna altceva, egoismul nu inseamna sunt singur, asta ar fi mandrie.
Deci nu sunt mandru, normal ca nu suntem singuri in univers, dar pana la proba contrarie, suntem singuri in univers.

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Extraterestii sunt la fel de reali ca dumnezeu