| AvalohAlyn a întrebat:

Dumnezeu ne-a creat pe deviza astatongueentru unii muma,pentru alții ciuma" De acord? Unora le da mult bine,altora mult rău, iar altora una calda, una rece.Voi nu credeți asta?

4 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Nu. Observ ca foarte multi oameni dau vina pe Dumnezeu pentru propria prostie. Daca fumezi toata viata si la 50 te plangi ca ai cancer de plamani si ca viata nu e dreapta e strict problema ta. Fiecare avem posibilitatea de a face alegeri întelepte in viata care o sa ne faca viata frumoasa si usoara. Dumnezeu iti da viata si dupa depinde de tine cum ti-o traisti

| Meme10Memu a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Adevarul e ca oameni buni sufera. Toti oamenii mor. Raspunsul cheie e ca suferinta altora e o piatra de incercare pentru tihna altora ca sa nu creada in dumnezeu si sa moara vesnic. Exemplu: un copil nevinovat moare si va fi inviat de dumnezeu iar un tihnit ajunge sa nu creada in dumnezeu ( vazand ca a murit un copil nevinovat ) si acel tihnit va muri vesnic, fara sa mai fie readus la viata de nimeni, pentru ca a ajuns sa nu creada in dumnezeu.

| Algo098 a răspuns:

Nu Dumnezeu ne-a creat pe noi, ci noi l-am creat pe el folosind imaginatia happy, deci ca personaj fictiv de poveste nu are nici o treaba cu ce se intampla in realitate.

| Cyrano a răspuns:

Fiecare culege roadele faptelor sale.