| anonim_4396 a întrebat:

Dupa 534 de zile in spatiu, astronautul Jeff Williams revine cu o mai mare credinta: „Am vazut lucrarea unui Dumnezeu infinit"Asta nu a mers in genunchi, nu a lins moaste si nu a pupat icoane.ce credeti mai teligentilor? are creierul spalat de religie? ori este manipulat de popi?

21 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

A zis dumnezeu infinit, poate ar trebui sa tii cont si de ce vrea sa zica asta. Nu un dumnezeu care vrea banii nostri, care are nevoie de catedrale si care e reprezentat de popi. 'telijentule.

| danay72 a răspuns:

Intr-adevăr omul în fața creației rămâne fără cuvinte când își da seama cat de complexa e și realizează cat de mic e în comparaţie cu Creatorul.

| UnBroken2016 a răspuns:

L-a prostit lipsa de interactiune cu altii. Clar.

| KodrutZ a răspuns (pentru UnBroken2016):

Come on, au Skype in spatiu. happy

| UnBroken2016 a răspuns (pentru KodrutZ):

E ca si cum ai zice ca sexul la telefon e la fel de bun ca cel normal, stii tu, 2 in pat etc.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Sau pe masa in bucatarie.

| KodrutZ a răspuns (pentru UnBroken2016):

De fapt e mai bun. Si mai sigur. big grin
In alta ordine de idei, omu' a dat-o bine, zic eu. Nu s-a referit la dumnezeul biblic pe care il tot pupa in dos Jorpalescu.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru KodrutZ):

Eh, asa se mint multi ca si Einstein era religios.

| KodrutZ a răspuns (pentru UnBroken2016):

Exact. happy

| ania a răspuns (pentru KodrutZ):

în cartea lui, Jeff Williams, The Work of His Hands, A View of God-s Creation from Space, cuprinde tocmai mărturisirea credinței lui în Mântuitorul Hristos.La fel ca și Francis .S.Collins,fost ateu, direcorul institutului Genomul Uman care a condus proiectul ce a dus la descoperirea primei hărți complete a genomului uman, în cartea sa parțial autobiografică, Limbajul lui Dumnezeu, un om de știință aduce dovezi în sprijinul credinței, exact la Dumnezeul Bibliei se referă și cred în El.

| KodrutZ a răspuns (pentru ania):

Radiatii in spatiu, imponderabilitate, s-o fi dilit omul. Pacat...

| UnBroken2016 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ania e cea mai pierduta cauza de aici de la religie, clar. Jardelin ala e mic copil

| KodrutZ a răspuns (pentru UnBroken2016):

Si uite asa o sa vina apocalipsa. Sau idiocracy. Cauza pierduta, dar are deja vreo 4-5-6 copchii ca, dupa cum stim, contraceptia e pacat...

| UnBroken2016 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nuu, si-a pastrat partile perverse si rele de cand era atee. Ce stii tu.

| KodrutZ a răspuns (pentru UnBroken2016):

Da chiar, ce stim noi. Si nici macar nu ne-am facut rugaciunea de dimineata. Pacatosh.

| doctorandus a răspuns (pentru KodrutZ):

Cum spunea un profesor universitar de Noul Testament, profesor care e ateu, "Faith is not a matter of smarts", tradus: credinta nu depinde de inteligenta.

| KodrutZ a răspuns (pentru doctorandus):

Da, e mai mult de respect de sine si incredere in propria persoana.

| Divy a răspuns:

Acest fapt este dat de conștiință și voință, nu poți ajunge la iluminare și o credință adevărată și puternică fără ele.

| Iunix a răspuns:

La bătut soarele în cap.

| ionutandrei2003 a răspuns:

Dumnezeu e infinit si nu ar trebui sa iti bati joc de el caci la final el isi va batea joc de tine.

| KodrutZ a răspuns (pentru ionutandrei2003):

Da, si iti va da o m*&e infinita fiindca el nu are inceput si nici sfarsit. Deci f*&e de dinainte de toti vecii si nu va ejacula vreodata. In concluzie, nu are nici un fiu.