| DomnulPoliticos a întrebat:

E adevarat ca religiosii nu se spala duminica ca e pacat? Am auzit undeva asta si ma crizez de ras. Chiar exista asa oameni in 2023?

Răspuns Câştigător
| andreeaeml1200 a răspuns:

Da, sunt atatea exemplare la noi. De asta pute orice tramvai, tren, autocar, autobuz, etc.
Daca e Craciunul 3-4 zile eu ce fac? Stau nespalata sa-mi puta ridichea, sa le întorc stomacul pe dos? Pana si unii caini sau pisici de companie sunt mai spalati decat multi dintre oameni happy
Dumnezeu nu a zis niciodat ca un om trebuie sa fie neîngrijit, nespalat, etc, cum a zis si utilizatorul ValentinMihai78: " Dacă ați fi citit cartea "Moromeții", ați fi aflat că duminica era obligatoriu să fi spălat, curat, aranjat."

| DomnulPoliticos explică (pentru andreeaeml1200):

Cel mai bun raspuns stimata domnișoara

7 răspunsuri:
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu ne spalam pe cap Duminica, dar putem face dus.

| DomnulPoliticos explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Ce mentalitate redusa

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru DomnulPoliticos):

Ce treaba ai tu cu ce credem noi?

| DomnulPoliticos explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Uită-te în pv filozofule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca sunt astfel de oameni, dar nu e păcat sa te speli duminica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am auzit asta. Doar că nu spala rufe Duminica. Altă tâmpenie.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu "religioși", ci probabil, unele secte religioase.
Dacă ați fi citit cartea "Moromeții", ați fi aflat că duminica era obligatoriu să fi spălat, curat, aranjat. Lucru valabil și în prezent.
"Religioșii" pun mare preț pe curățenie când merg la biserică, când este vorba de duminică, o zi liberă, când faci activități recreative în general.
Dar, da, se poate să existe secte care promovează astfel de "idioțenii" în numele "religiei"!

| danimarinescu a răspuns:

Există îndoctrinată religioasă care îndeamnă sub formă de obligațiuni pe enoriașii sa nu facă dragoste dezbrăcați, sa nu doarmă în același pat, cât despre spălat*este floare-la-ureche*. Sectele religioase cu bază în creștinism sunt aproape la fel amuzante credințele africane, amazoniene, indo-americane

| DomnulPoliticos explică (pentru danimarinescu):

Pai și atunci cum fac sex? Se înmulțesc prin haine?

| Campulung a răspuns:

Razi ca prostul fara sa stii daca este adevarat?