| anonim_4396 a întrebat:

E legal sami vand sufletul lui diavolu? trebie sa platesc ceva taxe?
dau fundita

15 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Daca dai impozit poti sa ti deschizi si o afacere din asta.

| soimos a răspuns:

Bine inteles ca e legal, ca doar nu e interzis prin lege!

Trebuie sa platesti lunar sau anual taxe de cult sau zeciuiala!
Daca nu le platesti te ia mama dracului!

| anonim_4396 explică (pentru soimos):

Cui i le platesc?

| soimos a răspuns (pentru anonim_4396):

Poi bisericii la care te lasi botezat, ca asa se cheama atunci cand iti semnezi contractul de vanzare a sufletului ...Botez!

| anonim_4396 explică (pentru soimos):

Da nu vand sufletul gratis, eu nu vreau sa dau si sa primesc

| soimos a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident ca nu pe gratis!
vei avea comori in ceruri atunci cand vei dobandi viata vesnica, primita in schimbul vanzarii vietii pamantesti!
Ce faci nu mai dai funda aia?

| Leon a răspuns:

N-ai cum ca e al lui Dzeu

| EckoTM a răspuns:

Nuuuuu.nu fa asa ceva,, muica" ca te ia mama dracului.ramai fara casa si fara suflet rolling on the floor)))))))))

| ali_8949 a răspuns:

Poti plati la mine, am cele mai bune taxewinking

| Abduco a răspuns:

Din cate am citit eu, constitutia romaniei nu interzice comercializarea sufletelor proprii catre persoane / fiinte din alte dimensiuni. Eu cred ca ar fi ok. Totusi sunt taxele/impozitele pe care le percepe statul roman pentru export in alte dimensiuni spatio-temporale. In afara de impozitele astea restul e gratis. Din cate stiu eu de la prieteni, dincolo este mai greu sa iti vinzi sufletul. Fiind Criza au multi clienti si nu mai au promotii (cum au avut inainte cu 1+1 pentru cei casatoriti). Totusi daca dai o spaga substantiala in oase si sange de cea mai buna calitate ar trebui sa mearga totul perfect. Sa ma anunti si pe mine cum a mers ca vreau sa-i iau un suflet profei de fizica...

| anonim_4396 explică (pentru Abduco):

Atat de mult o iubesti?

| Abduco a răspuns (pentru anonim_4396):

Maxim o iubesc! M-am gadit ca i-ar trebui totusi unu, ca pe-al ei e clar ca nu-l mai are de mult...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acuma sa-l gasesti. Cu fisc-ul rezolvi dupa aia. Insa nu vad la ce i-ar folosi dracului sufletul tau, al oricui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa platesti la urma daca faci asta! Chin vesnic! Cred ca deja te-ai dat Diavolului dupa cum gandesti!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce dramatic dar totusi caldura in iad e bazata pe ce forma de energie?

Întrebări recente