| anonim_4396 a întrebat:

E păcat să asculți muzică? Și dacă da, ce fel de muzică?

Edit :Oricum n-ascult nici un fel de muzica

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unde scrie in biblie ceva de muzica sa stiu si eu, nu e pacat

| Celcestietot a răspuns:

Muzica a fost făcută pentru al slăvi pe Dumnezeu. Măcar dacă asculți, fă-o întru slava Sa. Tot ce am spus scrie în Biblie.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Degeaba o fac, am avut gânduri de hulă, și încă am, împotriva Duhului Sfânt, fără voia mea.Îmi vine să mă sinucid.Am încercat orice, însă simt că sunt blestemat.Ce folos mai are dacă oricum ajung în iad?

| Fmdjdmd a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-ți pierde speranța în Domnul, căci și eu am făcut exact ca tine, nu ești singurul. Nu gândurile sunt importante, ci ce ai avut în inimă la acele momente (dacă ai crezut sau nu acele lucruri pe care le-ai gândit fără să vrei). Crezi că dacă nu mai faci voia Domnului și faci în schimb pe plac diavolului, crezi că Domnul se va bucura de acest lucru? Fă-i cât mai mult pe plac Domnului (făcând voia Sa), iar El te va ierta. Trebuie doar să crezi. Instalează aplicația "Biblia" la tine pe telefon (că e mult mai ușor să citești/înveți Biblia așa) și studiază cât mai mult cuvântul Domnului, ca să vezi că nu ești deloc o cauză pierdută. Domnul să te călăuzească în tot ceea ce faci. Faptele Apostolilor 17:30 Dumnezeu nu ține seama de vremurile de neștiință și poruncește acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască, 1 Ioan 1:9 Dacă ne mărturisim păcatele, El este credincios și drept ca să ne ierte păcatele și să ne curățească de orice nelegiuire.

| StrongHeart a răspuns:

E pacat sa asculti de fanatici religiosi.

| Dalmore a răspuns:

Numai sataniștii ascultă muzică.

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Și muzica creștină?

| Celcestietot a răspuns (pentru Dalmore):

Hai ca deja ne iei la misto acum...

| Dalmore a răspuns (pentru Celcestietot):

Normal.

| Celcestietot a răspuns (pentru Dalmore):

Miştocaro... calitatea ta este jignitul.

| Dalmore a răspuns (pentru Celcestietot):

Și ce?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Și sarcasmul

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Nenea,te rog, continuă

| Celcestietot a răspuns (pentru Dalmore):

Si multe altele. Daca ar fi sa insir, cred ca TPU ar lua crash laughing.

| Dalmore a răspuns (pentru Celcestietot):

Ce bine mă cunoști. Simțeam eu că mi-e cald la ceafă și-mi suflă cineva acolo non-stop, dar nu m-am gândit că tu erai love struck

| Celcestietot a răspuns (pentru Dalmore):

happy

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu, nu e păcat!

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu este pacat, nici urmaritul filmelor, nici documentare, Dumnezeu nu este un politist rau care ne interzice orice, dar trebuie sa fim intelepti, sa nu urmarim lucruri care ar putea sa ne dauneze, daca un film sau o muzica are un mesaj rau, imi transmite un mesaj rau, nu vreau mesajul ala. Nu este pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii au ce au cu Muzica Black Metal pentru că este un gen pentru satanisti.
Alții spun că metalul este satanic.
Pfff.
Calomnie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deloc, mai ales daca este muzica ca aceasta https://youtu.be/DxK7Fak5IpM

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt pentru tine se potrivește asta

https://youtu.be/NjrlK__dRwg

| Helper07 a răspuns:

Gandeste-te ce tip de muzica ar asculta Isus. Sunt sigur ca corul ceresc canta mult mai frumos decat ne-am imagina noi.

| Tipaccupisici a răspuns:

Depinde,daca asculti muzica normala nu
Dar daca asculti Rock sau melodii cu injuraturi sau cu subintelesuri, normal ca e pacat