| CinevaNou a întrebat:

E pacat sa-mi botez copilul Iisus?

19 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Jesus Santana

| Ađřıαηηα a răspuns:

E pacat de el. Ii condamni viata.

| sublime89 a răspuns:

Vrei sa fie urmatorul GG Allin? laughing

| Felys a răspuns:

Asta-i nume, nu te gandesti ca ar putea fi subiect de barfa si sa rada lumea de el daca l-ai boteza asa, alege un nume frumos pentru secolul in care traim nu porcaria asta de nume

| martzian a răspuns:

Pacat nu este. Numele Mantuitorului provine din limba ebraica si este unul foarte comun. Nu recomand insa, din motive enuntate mai sus de alti useri.

| ErrorFound a răspuns:

O sa fie luat in ras, iti spun sigur.

| antimulte a răspuns:

Vrei sa se faca glume pe seama lui toata viata? SI da, cred ca e si pacat.

| LordBolton a răspuns:

O sa isi bata toti joc de el.

de exemplu sa ne gandim ce o sa faca la scoala:

"-Isus treci la tabla."

"Isus vii la fotbal?"

"Isus treci la masa, azi ai placinta."

etc.

In concluzie daca vrei sa il faci de ras...

| StCiprian a răspuns (pentru LordBolton):

Tu stii macar ce inseamna isus? El a zis clar Iisus, nu mai o lua pe intoarse...

| gingergirl1 a răspuns:

Vrei sa iti bati joc de copil? straight face
Daca tot vrei,pune si tu un nume frumos din Biblie! Sunt o gramada,Matei, Ioan, Luca, Andrei, David si ETC!laughing

| HellGirl666 a răspuns:

☮ Pentru copil, da, chiar este păcat.

| cookie01 a răspuns:

Da e foarte mare pacat, ca Iisus inseamna mantuitor, si nu mai poate exista un alt mantuitor in afara de Iisus. Deci mai bine te reorientezi, poti sa ii dai numele oricarui sfant din calendar care iti place, sau cel din ziua care s-a nascut, sau unul pe aproape, cum crezi.

Nu ne intereseaza pe noi ce fac spaniolii si ceilalti. Daca o oaie sare de rapa, nu trebuie sa sarim si noi.

| Kabuto79 a răspuns:

O sa ajunga la OTV

| Mămăligă59 a răspuns:

Cuiva ii place sa faca trolling...

| meseriasul88 a răspuns:

Stii ce spune porunca a treia din cele 10 porunci : Să nu iei în deşert Numele Domnului, Dumnezeului tău; căci Domnul nu va lăsa nepedepsit pe cel ce va lua în deşert Numele Lui.

| CinevaNou explică (pentru meseriasul88):

Si ce legatura are asta cu intrebarea? sau vrei sa zici ca botezand un copil cu numele asta inseamna ca il iei in desert?
Doar numele sfintilor ai voie sa ii iei in desert?

| meseriasul88 a răspuns (pentru CinevaNou):

Asta a fost raspunsul meu asa dupa parerea mea nu il lua in considerare daca crezi ca nu e bun o zi buna dar totusi dupa parerea mea eu zic sa nu pui numele asta sunt atatea la care poti sa alegi trebuie sa te gandesti si la viitorul lui ca vor rade toata lumea de el se vor face glume pe seama lui da eu inteleg ca tu vrei sa aiba numele domnului ca e frumos si sfant dar lumea din ziua de astazi este foarte pervesa si rea nu te vor intelege de ce ai pus tu numele asta si vor rade de copilasul tau mai ales copiii inm primul rand cand va merge la scoala mult noroc este decizia ta si eu tio respect bafta

| Chittal a răspuns:

Nu stiu cat de pacat poate sa fie dar, pana acum nu a chemat pe nimeni afara de Isus a lui Navi din VT. Eu cred ca daca i-ai pune un astfel de nume presupune o batai de joc fata de copilul tau. Pt ca auzind oamenii cum il cheama il vor lua in deradere si poate ca pe viitor copilul sa te urasca pentru ca l-ai batjocorit cu un astfel de nume.Eu cres ca acest nume este unic si ca numai Lui i se cuvine.

| StCiprian a răspuns:

Avand in vedere ca spaniolii isi boteaza copii si Jesus, eu zic ca nu este pacat.