| Lucianescu a întrebat:

E pacatoasa Masturbarea?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,in biblie se vorbeste de altceva intr-un verset interpretat gresit si tradus aiurea

| RAY a răspuns:

393Dan prin ignor daca aproapele tau isi da cu parerea despre ceea ce crede, citeste mai des versetul prin care iisus spunea care e cea mai importanta porunca care o da el, m-am exprimat si eu liber boom gata ignore cica esti crestin nu te judec dar nu te da ce nu esti, eu sunt mai crestin ca tine si ca milioane ca tine si sunt ateu

| T0T a răspuns:

Nu. O labă la timpul ei face cât 1000 de femei.

| SG1995 a răspuns (pentru T0T):

N-aș merge chiar așa departe, dar când nu ai alternative e bună.

| T0T a răspuns (pentru SG1995):

Depinde și ce femei, tatăwinking

| SG1995 a răspuns:

Da, foarte, precis o să mergi în iad că ți-ai frecat instrumentul, până una alta Dumnezeu n-are altă treabă decât să pedepsească labagii, care apropo ar constitui cel puțin o treime din populația actuală a terrei.

| oprescudorin11 a răspuns:

Orice CONCEPT, pus in practica sau nu, este pacatos atata vreme cat devine obsesie!

| doctorandus a răspuns (pentru oprescudorin11):

E valabil si pentru religie.

| Superior a răspuns:

Da,practic in sperma ta exista jumatate din viata unui copil, practic il omori facand acea risipa. Alternativa : Pui sperma la frigider si o folosesti cand vine momentul happy

| doctorandus a răspuns (pentru Superior):

Crestinii traditionalisti sustin ca viata incepe la conceptie, nu inainte de conceptie.

| SG1995 a răspuns (pentru Superior):

Chestia asta ar fi fost valabilă în Evul Mediu, nu acum când există chestia aia numită genetică și știm cum funcționează genele. Mai ales că în cazul unui act sexual o mică cantitate de spermă ajunge să fencundeze ovulul.

| deeeaqq a răspuns:

Dacă ej fanatic religios, da.
Vezi să nu te speli în ziua de duminică, e păcat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevaratul pacat este cel pe care nu poti sau nu indraznesti sa-l marturisesti.

| 393Dan a răspuns:

Nu sunt sigur ce zice biblia despre asta, insa eu ma stradui sa compensez cu fapte bune, la toate pacatele mele.

| Teffan a răspuns:

Da,masturbarea a gresit fata de domnul dumnezeul cerurilor si al pamantului, in vecii veci...lor...am.

| Derkes a răspuns:

Masturbarea? Nu are nici o legătură cu Religia.Pur și simplu îți produci tie plăcere.

| GlowingShadow a răspuns:

In primul rand nu exista pacat. Ideea pacatului vine de la niste oameni din desert care nici macar nu stiau ca Pamantul e pe orbita in jurul Soarelui. Masturbarea e perfect natural.