| Vernusio a întrebat:

Este Dumnezeu multumit de creatia Sa in zilele de azi? Credeti ca lui Dumnezeu sau lui Iisus ii place cum a ajuns omenirea,lumea,planeta, biserica Lui in zilele noastre de astazi?

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Normal ca Dumnezeu suferă și este mâhnit că omul a decis să nu asculte de el. Geneza6:5,6

| RAY a răspuns:

La cat de psihopat e acest zeu normal ca i face placere, ai citit vreodata biblia?
2 Imparati 19:35~
35În noaptea aceea, a iesit îngerul Domnului, si a ucis în tabara Asirienilor o suta optzeci si cinci de mii de oameni. Si cînd s’au sculat dimineata, iata ca toti erau niste trupuri moarte.

acest zeu razboinic i place razboiul, violenta, crimele, ura, rasismul sclavia
http://bibliapentrusceptici.ro/crime-dumnezeiesti-biblie/

iisus nu are nici o legatura cu iahve, iahve nu a avut nici un copil astea sunt inventi si atat, iahve a avut un singur popor cel evreu atat, iisus e o creatie mitologica atat

| Daniel_Marius_1991_EMFT a răspuns (pentru RAY):

Teai intrebat de ce ia omorat?
voia să-i determine pe israeliți să creadă că nimeni nu putea să-i apere de asirieni, nici măcar Iehova. El chiar a susținut cu impertinență că Iehova era cel care le spusese să distrugă Ierusalimul. Ce mesaj a transmis atunci Iehova poporului său? „Nu te teme din cauza cuvintelor pe care le-ai auzit, cu care m-au blasfemiat slujitorii regelui Asiriei!" (2 Regi 18:22-25; 19:6) Apoi, el a trimis un înger, care a ucis 185000 de asirieni într-o singură noapte. (2 Regi 1

| Mclaren12 a răspuns:

La cum a ajuns lumea din cauza evreilor, i-ar fi placut enorm zeului lor daca ar fi existat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu este multumit de cei care IL recunosc si IL iubesc si II cunosc scopurile.

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel_Marius_1991_EMFT a răspuns:

In 2timotei 3:1-5 se spune:dar sa stiti ca in zilele din urma(adica in aceasta perioada) vor fi timpuri critice carora cu greu li se vor face fata.
Caci oameni vor fi iubitori de sine, iubitori de bani, aroganti, trufasi, blasfematori, etc.
Biblia mai arata ca Dumnezeu in apocalipsa sau revelatia21:3,4big grinumnezeu va sterge toate lacrimile din ochi si nu va mai fi moarte nici plans nici durere.
Mi-ar placea sa mai vb in privat de ce permite Dumnezeu suferinta.

| suntserios a răspuns (pentru Daniel_Marius_1991_EMFT):

De unde stii ca "zilele din urma" inseamna acum?

| RAY a răspuns (pentru Daniel_Marius_1991_EMFT):

Las-o mai moale cu propaganda sectancta, nu a reusit dumnezeu nimic nici cu poporul lui ba chiar el a spus ca regreta ca a facut omul ca apoi sa ia cina langa evrei lui, lui dumnezeu i place violenta, razboiul, ura, crimele, tot dati versete din nt de ce nu dai si din vt, numai merge propaganda a? dumnezeu nu a avut nici un fiu nici un duh

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Regi 15, 3 citim cum Dumnezeu îi porunceşte lui Saul în legătură cu ameleciţii: "Nimiceşte şi dă blestemului toate câte are. Să nu-i cruţi, ci să dai morţii de la bărbat până la femeie, de la tânăr până la pruncul de sân, de la bou până la oaie, de la cămilă până la asin".

| Daniel_Marius_1991_EMFT a răspuns (pentru suntserios):

Citeste 2timotei 3:1-5 si luca 21:9-11

| suntserios a răspuns (pentru Daniel_Marius_1991_EMFT):

Zi de unde stii tu, nu iti zi tu mie ce au scris niste oamenii acum cate mii de ani