| AvalohAlyn a întrebat:

Este Iisus Christos cea mai importanta persoana ce a trait vreodata pe Pamant?

Răspuns Câştigător
| 1dintrevoi a răspuns:

Gandeste-te ca toata populatia acestei planete (crestina sau nu) masoara, in acest moment, scurgerea timpului in functie de data nasterii sale... Suntem in 2017 DUPA HRISTOS. Sa fii ateu dar sa admiti ca traiesti in 2017...ironic, nu? laughing) Nu stiu daca este cea mai importanta persoana ce a trait vreodata, dar cu siguranta este persoana care de la nasterea sa si pana in ziua de azi a avut cel mai mare impact asupra umanitatii.

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Este cel mai mare om care a trăit vreodată. Toți oamenii au auzit despre el. Avut un impact puternic asupra omenirii, este persoana prin care se poate obține viata veșnică. Ioan3:16.

| Mayhem666 a răspuns:

Ai auzit vreodata de Albert Einstein sau alte persoane importantecare au facut descoperiri stiintifice? Iisus Hristos e important pentru crestinii naivi, si doar atat. Albert Einstein a fost important pentru descoperirile sale si pentru stiinta.

| Kogaion a răspuns (pentru Mayhem666):

Au fost altii mult mai importanti decat Einstein, care exista nenumerate dubii asupra lui(ma refer la faptul ca el ar fi fost un impostor si altcineva a fost in spatele lui), despre faimoasa lui teorie a relativitatii, Eminescu scrie despre ea si o descrie in "Sarmanul Dionis" o carte care a fost respinsa de Academia Romana la vremea aceea. Ai auzit de Nikola Tesla? A creat energiat alternativa, masina care merge fara combustil, wi-fi-ul, free energy, HAARP, etc, etc. Si da, Iisus, a fost cel mai important prin "simplul" fapt ca a mantuit omenirea.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Kogaion):

A mantuit crestinii creduli sinuciganduse, nu mă băga in,, omenirea".

| SG1995 a răspuns (pentru Kogaion):

Tesla n-a creat wi-fi doar anticipat apariția sa.

| SG1995 a răspuns:

Nu știu dacă e cea mai importantă persoană din istorie, dar cu siguranță a fost ce-a mai influentă persoană din istorie cunoscută. Doctrina sa cel puțin în punctele principale e răspândită în aproximativ toată lumea.

| AC4S4 a răspuns:

O persoana care a promovat iubirea chiar fata de cei ce te urasc. Sa fii bun, sa nu judeci, si alte lucruri frumoase. Eu sunt de acord sa spun ca a fost cea mai importanta persoana.
http://www.efemeride.ro/......a-omenirii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ar fi? A facut ceva bun pentru omenire (luandu-ne chiar si dupa biblia plina de contradictii si minciuni)?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca e Enstein