| Masculin98 a întrebat:

Este pacat ca baiat sa te razi la subrat si sa iti razi parul pubian?
PS intrebarea este cat se poate de serioasa si va rog fara glume proaste.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 6DuckMeJesus a răspuns:

Da, dupa ortodoxism e pacat, orice ar zice astia de mai sus. Ortodoxismul spune sa-ti lasi corpul asa cum este, d'aia preotii isi lasa barbi si plete. Prin asta ma refer la cei cu har, cei batrani, nu la orice pustan de-a terminat teologia si a platit 20.000 ron ca sa ajunga la nu-stiu-ce biserica.

| morningstar a răspuns (pentru 6DuckMeJesus):

Atunci ar trebui sa isi lasa si unghii de 5 cm, ca doar trebuie lasat corpul asa cum e el :O Nu inteleg pe ce anume se bazeaza preotii care aleg sa se arate lumii astel. Tine un pic si de respectul pe care il ai fata de tine (sau nu).

| SmexyBoy a răspuns (pentru 6DuckMeJesus):

Ortodoxia este religie, si doar atat.
Si uitate la "Biserica ortodoxa"
Ma doare sufletul de ei...

| 6DuckMeJesus a răspuns (pentru morningstar):

...si unghiile le pastreaza lungi, doar ca din fericire, unghiile se tocesc mai usor ca parul si nu cresc la fel de mult.

| Miauti a răspuns:

O sa arzi in focul vesnic straight face

| 1Mihai1 a răspuns:

Nu.

| MasterYoda a răspuns:

Si nu doar din acele locuri. Sfanta Evanghelie spune ca "cine isi rade parul de pe picioare, acela nu va avea parte de Imparatia Cerurilor"

| Raynn a răspuns:

Dupa minunata biblie este pacat sa te tunzi, razi sau sa porti haine din mai multe materiale combinate.

Misto poveste, nu?

| rusel a răspuns:

De sub brat nu cred ca e pacat.
Pentru ca asa se parca ca esti ingrijit.
Insa pe picioare sau pe mainii sa nu faci pentru calti vor rade, si mie mii se parca cam ciudat pe maini si pe picioare sa te depilezi ca (baiat).
Si daca te depilezi nu e un pacat, mai de grba e rau sa injuri sau sa zici prosti de cat sa te depilezi.

| Caluțcucorn a răspuns:

Nu e ma. Pe mine cand ma deranjeaza parul de pe **** (mai pe romaneste ) il rad ca acum vara e cald si transpiri. Si daca esti pe plaja toti zic ca esti prea paros. Eu zic ca vara ar trebui sa te razi cel putin o data si cel mult de 3 ori. Sallut.

| izabelalessia a răspuns:

Nu este pacat deloc, in zilele noastre mai toti baieti se rad sau cel putin cei care sunt informati si se respecta.E estetic happyArata chiar foarte bine. Daca vrei sa faci pasul asta te felicit.bv