| Buresbista123 a întrebat:

Este religia o boala psihica?---http://www.youtube.com/watch?v=haBLjVqrrjM,sa nu va simtiti jigniti cei care inca credeti in religii

16 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

Nu,religia nu este o boala.Ea este credinta in Dumnezeu si in ajutorul Lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,cum e barul la barbati, asa s biserica la femei sau credinciosi care alearga dupa cai verzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma gebeleisis este ma o boala, da daca unora le place? ce poti face? pe tine daca te doare-n c.r de ei de pilda, se cheama ca esti bolnav? ca e totusi o durere nu? ori nici in c.r nu te doare de ei? pai si atunci de ce intrebi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,asa e o boala psihica grava, milioane de oamenii inaitea secolelor XX-XXI dar acum ateii sunt cei normali si noi astia handicapatii, dar na ca si prin secolul IV crestini vedeau pe oricine nu e ca ei posedat, eh asa sunt oamenii cand vad pe cineva diferit de ei ii numesc nebunii.:p

| Wehes a răspuns:

O boala psihica luata de copii de la parinti.

Răspuns utilizator avertizat
| kira30 a răspuns:

Bine ai revenit draga Buresbista.Este o boala psihica sa ataci (un asa numit) prieten imaginar?
Te lupti cu morile de vant...

| Buresbista123 explică (pentru kira30):

Daca ma crezi Soimos sau nu stiu cum nu s eu ala...
Trebuie sa mai lupte si cineva din cand in cand

| kira30 a răspuns (pentru Buresbista123):

Diferenta dintre noi 2 este ca atunci cand ne luptam cu morile de vant tu nu faci nici o stricaciune pe cand eu vin cu intariri si stric toata moara.

| Buresbista123 explică (pentru kira30):

Ok,nu inteleg spre ce bati dar bravo tie fii tare!

| codrut a răspuns:

Eu zic ca este mai mult o psihoza...