| Moisie a întrebat:

Exercitii de logica elementara pentru credinciosii care se mai cred capabili sa rationeze:
Faptul ca Isus Christos a impus oamenilor sa incalce Legea data de Dumnezeu?
Vi se pare ca este un act de fidelitate fata de El?
Sau este cumva o impotrivire fata de Dumnezeu?
Voi ca si crestini care incalcati Legea lui Dumnezeu pe motiv ca e "veche", pe cine credeti ca il urmati?
Nu cumva pe cel care i se impotriveste?
Cine este acela care i se impotriveste mereu lui Dumnezeu...nu cumva Dracu?
N-am inteles...voi pe cine urmati?

12 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Probabil ca ai observat ca tot mai putin oameni seriosi se pun la mintea ta, nu? Cum te simti?

| Moisie explică (pentru martzian):

Ca un adevarat invingator care a dovedit clar ca religia crestina este o religie pornita de la oameni si nu de la Dumnezeu, si anume de la niste oameni care colaboreaza bine cu Satan!

| martzian a răspuns (pentru Moisie):

Asta este cu adevarat ingrijorator. Pentru cei din jurul tau! laughing

| ErrorFound a răspuns (pentru martzian):

Probabil mai inteligent decat toti. Si mie mi se intampla, cand nimeni nu-mi raspunde, consider ca sunt singurul apt sa inteleg.

| Ben00 a răspuns:

Cum a impus El daca a fost rastignit pe cruce? Doar daca recunosti ca a Inviat...

Răspuns utilizator avertizat
| Therraex a răspuns:

Pe Doamne-Doamne. ^ o ^
Nu-i asa?
Toti Crestinii care il urmeaza pe Doamne-Doamne, o manuta sus! O.O
Toti Crestinii care urmeaza Diavolul un picior sus. ^ - ^

| Moisie explică (pentru Therraex):

Nu mai ridica atat de sus piciorul ca ti se vede America!

| Therraex a răspuns (pentru Moisie):

laughing Amuzant. rolling on the floor
Am ridicat degetul, nu piciorul. >:[
Piciorul il ridic doar sa trag una undeva, cuiva cand ma sacaie. smug

| Moisie explică (pentru Therraex):

Sa inteleg ca vorbesti de Duhul Sfant numit basescu?

| Therraex a răspuns (pentru Moisie):

Bashescu? laughing
Nu.