| Dorugar a întrebat:

Tinand cont de faptul ca Isus Christos se recunoaste in Biblie in Apoc. 22:16 ca ele este Lucifer potrivnicul = Satan (in limba romana Luceafarul) si apoi tot in Apoc. 1:18 singur se recunoaste ca fiind seful Iadului, si mai vedem in Biblie ca el Isus Christos se impotriveste lui Dumnezeu prin faptul ca arunca la gunoi Legea lui Dumnezeu pe motivul ca este "veche" si o inlocuieste cu o Lege a sa (Noul Testament), si mai stim si faptul ca in Vechiul Testament nu este Diavol, dar el apare odata cu nasterea lui Isus Christos, intreb:
a Este Isus Dumnezeul?
Sau
b) este potrivnicul lui Dumnezeu, adica Diavolul despre care scrie in Biblie in 2 Tesaloniceni 2:4 ca: "potrivnicul se va aşeza în Templul lui Dumnezeu, dându-se drept Dumnezeu"
Oare o fi o simpla coincidenta ca tocmai Isus Christos care i s-a impotrivit lui Dumnezeu aruncandu-i la gunoi Legea, chiar acesta este slavit in Biserica lui Dumnezeu ca fiind el Dumnezeul?

14 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Iti propun sa-ti gasesti o ocupatie, fiindca ai ajuns sa bati campii rau de tot.
http://www.anuntul.ro/anunturi-locuri-de-munca/oferte-full-time/
Mult succes in gasirea unui job.

| Dorugar explică (pentru Alcyon):

Eu ti-as propune ca decat sa iti pese de altii, sa iti pese mai ales de tine insuti, ca uite vad ca nu te duce capul sa raspunzi inteligent la nicio intrebare, asa ca mai bine ai medita la proverbul cu cainele care moare de drumul lung si cei ca tine de grija altora!

| Dorugar explică (pentru Alcyon):

De ce sa bat eu campii si nu bate campii Biblia din care eu doar citez?
Cum gandesti?
Adica cand tu citesti din Biblie esti frumoasa si desteapta, iar cand altii citesc din aceeasi Biblie, bat campii si sunt prosti?
Nu cumva iti scartie rotitele sau nu ai toate cartile in Biblioteca?

| Wøodenpints a răspuns (pentru Dorugar):

Bați câmpii pentru simplul fapt că încerci să găsești o însemnătate pentru niște chestii scrise cel mai probabil de drogații vremii, și care nu înseamnă absolut nimic.
Serios, chiar ai nevoie de un job. Sau măcar ceva care să-ți ocupe timpul într-un mod constructiv și productiv.

| Dorugar explică (pentru Wøodenpints):

Acei drogati ai acelor vremuri, mai prostesc si astazi milioane de tineri, asa cum vedem exemplul trist al Romaniei dar nu numai. Asa ca ar trebui ca si tu sa militezi impotriva minciunii religioase care face din neamul tau cel mai retrograd si mai inapoiat popor din UE, asta deca esti OM si daca te crezi patriot

| Wøodenpints a răspuns (pentru Dorugar):

Eu nu militez împotriva la nimic. În România ai ocazia de a-ți alege singur religia sau lipsa ei. Cine nu vrea să fie prostit în masă, nu devine creștin.
Nu, nu mă cred patriot. De fapt mă doare undeva de România. De fapt nici nu mai stau în România.
Fiecare crede în ce-l duce capul. Mie mi se par grețoși doar oamenii ăia care vor să mă facă să cred în zeul lor imaginar.

| Dorugar explică (pentru Wøodenpints):

Am inteles, tu esti un fel de frunza verde in bataia vantului care nu are nimic altceva sfant decat comoditatea. Eu nu mai stau in Ro de 20 de ani, si totusi imi pasa cand sunt considerat ca roman, ultimul gunoi al Europei, si astfel incerc sa le deschid ochii tinerilor din Ro in privinta prostirii religioase care a devenit obligatorie

| Wøodenpints a răspuns (pentru Dorugar):

Meh...succes

Răspuns utilizator avertizat
| unprietenaproape a răspuns:

Eu ma rog celui care m a creat. nu mi pasa
dar crezi ca atatea milioane de crestini din intreaga lume sunt idioti cu totii?
daca ar fi fost el diavolul nu iar fi invatat pe oameni lucruri bune

| Dorugar explică (pentru unprietenaproape):

Este foarte frumos si corect sa te rogi parintilor tai care te-au creat, te-au crescut si te-au educat, adica te-au DUMNEZEIT! 2
2 Da exista miliarde de ignoranti aberati pe lumea asta, care cred in loc sa STIE, si care in aberatia lor cred ca ceea ce cred ei este STIINTA.
3 Biserica nu invata oamenii lucruri bune pentru ca este ea insasi un exemplu de diabolicitate lucru dovedit clar de istorie, dar si zilnic de popi care nu vor sa fie exemple de moralitate, cinste si modestie, ci toti sunt lacomi, hrapareti si imorali fara sa mai punem la socoteala ca toti isi castiga banii din sarlatanie si vanzarea oamenilor, lucrurile bune vin de la stiinta si educatia bazata pe metode stiintifice, cat acestea nu au existat, dar in schimb biserica detinea puterea, oamenii traiau ca viermii in mizeria cea mai neagra decimati de boli, molime si pandemii.
Ar fi cazul sa realizezi ce este minciuna sau adevar si ceea ce este bun si rau, si sa te lapezi de minciuna si raul numit biserica si religie, ca de Satana te lapezi!

| ramanempire a răspuns:

In primul rand iisus a dat niste pilde in care nu gasesti nimic suspect. A invatat oamenii rugaciunea tatal nostru. Oricum ai invarti rugaciunea asta nu poti ajunge la concluzia ca e un mesaj pentru satana. A inviat un om. Doar cineva care ne iubeste s- ar sacrifica pentru noi. Se spune ca satana nu suporta semnul crucii. Dc ar fi invatat oamenii sa il faca.

| Dorugar explică (pentru ramanempire):

Vorbesti fara sa cunosti Biblia! Chiar in Biblie se afla marea bomba care adevereste ca Isus este Diavolul, si anume in Evanghelia dupa Marcu, in cap 4, ucenicii ii cer lui Isus sa le explice de ce le vorbeste mereu in pilde!
Si iata ce le raspunde Isus:
"Voua vă e dat să cunoaşteţi taina împărăţiei lui Dumnezeu, dar pentru cei de afară totul se face în pilde,
Ca uitându-se, să privească şi să nu vadă, şi, auzind, să nu înţeleagă, ca nu cumva să se întoarcă şi sa fie iertati si mantuiti"
Asa ca halal mantuitor mai aveti, unu care vrea sa nu fiti mantuiti, motiv pentru care va minte in fata ca sa va prosteasca ..si exact asta scrie in Biblie!