| Maxim96 a întrebat:

Exista biserici ateiste?laughing

28 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Exista biserici ateiste?==Nu
Dar poate sunt și tâmpiți care să vorbească despre biserici ateiste.

| RAY a răspuns:

De la o vreme pui asa intrebari proaste fara suparare, ateismul e o lipsa, cum poate un minus sa fie un plus la voi in moldova invatati ceva matematica macar de clasa a 1 a

| Maxim96 explică (pentru RAY):

Eu am auzit ca exista, nu stiu in Romania, dar in alte parti am vazut!

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

In Romania nu exista asa ceva, unde ai vazut tu din moment ce nu poti parasi tara ta

| Maxim96 explică (pentru RAY):

O pot parasi, de unde ai luat ca nu pot parasi?:))
Am cetatanie romana:)
N-am vazut nicaieri, doar pe net.
http://www.semneletimpului.ro/......-9583.html
http://www.moldovacrestina.info/......itorii-ei/
http://adevarul.ro/......index.html
http://www.stiricrestine.ro/......-numerica/

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

Dupa tine biserica inseamna ceva crestin sau religios nu? e un fel de biserica unde se regasesc mai multe persoane care e problema nu inteleg

| Maxim96 explică (pentru RAY):

Pai trebuia sa scriu:"biserica"
Dar si satanistii au "biserica"happy

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

Nu stiu nu am fost sa vad ce au satanisti

| trolololo a răspuns (pentru Maxim96):

Biblia e la fel de reala ca si basmele culese de Petre Ispirescu. Biblie = basm.
La fel de bine poate exista Harap Alb si zmeul. Evident nu exista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru trolololo):

Biblia nu e basm ci e un roman fantasy, un basm e mai simplulaughing

| trolololo a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect, un fel de Game of Thrones. Al naibii de asemănătoare.

| Mădă0611 a răspuns:

Dap, unde se fumeaza netigari si se invata neastrologia, vrei sa vii si tu? smug

| sublime89 a răspuns:

Da da :-> Si biserica ateista o sa fie cea mai mare in curand.

| ErrorFound a răspuns:

Nu, tu nu intelegi ca ateii sunt doar niste oameni care va resping ideile irationale. Nu avem nevoie de biserici fiindca nu ne rugam ca niste milogi si nu lingem icoane.

| Maxim96 explică (pentru ErrorFound):

Indei rationale?
Voi respingeti adevarul lui Hristos!

| prizeFTW a răspuns (pentru ErrorFound):

laughing Adevarat ce spui..Adica sincer cum sa crezi intr-o divinitate care-ti controleaza viata, iar apoi te pedepseste sau te rasplateste pentru faptele tale.

| ErrorFound a răspuns (pentru Maxim96):

Exact, irational.

| fearlessss a răspuns (pentru ErrorFound):

Si de ce ateismul e rational?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista
http://www.youtube.com/watch?v=3ZjVzra9vQ8

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric nu, dar bisericute ale divolului exista la tot pasul: carciumi, discoteci, cazinouri etc.

| BlackSulphur a răspuns:

Nu. Intrebare tampita.

| Polonic1 a răspuns:

Exista crestini rationali?laughing

| CreaţaWsz a răspuns:

Ateismul nu este o religie. E maturizare. (asta mi-a spus-o un ateist)

| RuxandraBianca a răspuns (pentru CreaţaWsz):

A da? atunci de ce bantuie toti la categoraia religie? pentru ca „si ateismul poate fi considerat o religie, fara niciun Dumnezeu" -_-

| CreaţaWsz a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Prietenul meu mi-a zis asta (e ateu)!

| Penisu a răspuns:

Nu

| superady98 a răspuns:

Nup ateii cred in stiinta deci laboratorul rolling on the floor)