| Rombix a întrebat:

Exista miracole/minuni dumnezeiesti? Eu zic ca da.Ce parere aveti despre cazurile de genul "revenirii" lui Gabriel Cotabita dar si de celelalte experiente NDE? Sunt miracole? Pot fi considerate adevarate miracole ca oameni care nu mai aveau clinic nicio sansa sunt acum vii si unii mai si canta?(Cotabita)
Nu-i asa ca astea sunt adevaratele minuni/miracole dumnezeiesti?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu.Nu exista miracole dumnezeiești.La fel nici dumnezo nu există.
Ce s-a întâmplat cu Cotabiţă e doar o coincidență, iar revenirea lui se datorează medicilor şi în special lui.

| Mclaren12 a răspuns:

Având în vedere că Gabriel Cotabiță este promovat de tot cancerul social din România (programele de televiziune de știri românești), nu cred o iotă din poveștile despre coma lui. Poate mă lămurești tu.
În rest, nu există minuni "dumnezeiești" pentru că zeul evreilor căruia tu îi zici "dumnezeu" nu există. Este mult prea simplu. Dacă exista, făcea o minune să elimine rata crescută de infracționalitate din America sau să elimine complet toate bolile sau să elimine foamea din Africa și alte țări. Nu se întâmplă asta.
Nu este mare inginerie să te vindeci de boli, există remedii naturale și eficiente care pot vindeca o mulțime de boli dar sunt interzise și condamnate de industria medicală globală care este condusă de oameni îmbătați de bani și putere cărora nu le pasă de viața oamenilor de rând.
Mai sunt și "terapii" spirituale pentru vindecare care se bazează pe manipularea energiei (în China se numesc terapii energetice). Tu nu faci decât să bați câmpii cu bazaconii creștine care n-au nicio legătură cu realitatea.