| Inferno a întrebat:

Exista o bariera ce separa ateii de crestini?

10 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Bariera aia o cream noi! Da noi care nu ne stim impaca unii cu altii, care ne uram fara sa stim! Bariera aia o creaza omu, nimeni altcineva sad

| ateu123 a răspuns:

Da exista o bariera intre ateii si crestinii este ratiunea si logica de care crestinii nu dau dovada, normal ca un ateu nu poate crede toate basmele unui crestin in timp ce el se baseaza pe dovezi nu versete expirate din biblie, dar bariera poate fi rupta daca ar gandi crestinii si ei un pic

| atoatestiitoarea a răspuns:

Ar fi o diferenta in sensul ca ateii din lumea intreaga Gândesc la fel, adiga neaga existenta vreunei zeitati, pe când habotnicii sunt diversificati Astfel, crestinii cred in dumnezeul lor, dar arabii au un alah, indienii au vreo doi trei, japonezii altceva, fiecare cu bazmul lor istoric!

| Gorath a răspuns:

Absolut:inteligenţa.

| LotusRadioactiv a răspuns:

Da, o bariera spirituala (insa putini crestini o pot avea).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate un ateu sta de-oparte a barierei(de la tren sau gara)si un crestin de cealalta parte a barierei.

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

M-am gandit si eu, dar ramane problema:Ce dimensiune are bariera? Din ce material este facut? Poate acea bariera impiedica un accident intre masina si tren? Astea sunt intrebari fara raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce unul are o piramida taiata si unul netaiata? are legatura cu intrebarea?

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

La ce piramida te referi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Inferno,ai o imagine verde cu o piramida si e taiata cu rosu.
raymusic are aceeasi imagine verde dar nu e taiata cu rosu.