| Inferno a întrebat:

Intrebare pentru crestini: De ce spuneti ca ateii sunt prostiti de Satana, si vreti sa ii dati afara de la rubrica religie, avand ca va testeaza credinta in fiecare zi. De unde stiti ca ateii nu fac parte din "Planul lui Dumnezeu", pentru a ii separa pe cei cu adevarat credinciosi de cei necredinciosi.
Adica sfintii si-au pastrat credinta in ciuda incercarilor cumplite prin care au trecut si voi nu puteti sa o pastrati asa?

7 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Cel care zice ''esti prostit de satana'' acela este adevaratul prostit de satana! acela care zice ''vai ce necredincios!'' acela este adevaratul necredincios!
Acela care iti va raspunde acum ''Esti un pacatos'' acela este pacatos!

Adevaratul credincios ar trebui sa-si vada de treaba si sa caute raspunsuri la Dumnezeu! nu sa mearga pe strada si sa spuna ''Sunt mai bun decat acel ateu'' Deoarece prin aceste cuvinte pacatuieste mult! El se crede mai bun, adica se crede ca un Dumnezeu! el uita ca suntem toti egali, el isi cauta putere in sine inloc sa o caute in Mantuitor!

Cel care zice ''Sunt fara de pacate'' acela este adevaratul pacatos! Deoarece toti suntem pacatosi si eu si tu si prieteni nostri!

pace tie big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne rugăm lui Dumnezeu,
Dar îl slujim pe Dracu.

| Danielcristian a răspuns:

Nu cred ca ar fi vreounu care sa vrea asta, numai ca sunt atei care isi bat joc de Dumnezeu, iar logic un ateu nu ar avea ce cauta in categoria religie necrezind biblia. Numai ca sunt sigur ca ceva ai framinta si doresc o schimbare in viata lor altfel nu ar cauta raspunsuri sau sa descurajeze.

Eu nu sunt contra lor, dimpotriva ai socotesc prieteni mei, caci toti suntem copii lui Dumnezeu.
Iar ca sa faci parte din planul lui Dumnezeu trebuie sa crezi in el, daca nu mai exista un plan (lucifer).

| alex945 a răspuns:

Domnisoara dumnezeu exista nu te inchina la sfantii isus este cale ce te duce spre dumnezeu nu :Ioan, Pavel etc. Dumnezeu zice sa nu ai altii dumnezei in afara de mine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru alex945):

Totul e folositor, aşa cum nimic nu e întâmplător.

| Inferno explică (pentru alex945):

Nu sunt fata.

| CredintaInDumnezeu a răspuns:

Este scris foarte clar
Deut 4, 29-31
Când îl vei căuta, de acolo, pe Domnul, Dumnezeul tău, îl vei găsi dacă-l vei căuta dintoată inima ta şi din tot sufletul tău. Şi după ce ţi se vor întâmpla toate aceste lucruri înstrâmtorarea ta, în zilele de pe urmă, te vei întoarce la Domnul, Dumnezeul tău, şi vei ascultaglasul lui; căci Domnul, Dumnezeul tău, este un Dumnezeu plin de îndurare, care nu te va părăsi şi nu te va nimici; el nu va uita legământul pe care l-a încheiat prin jurământ cu părinţiităi.