| AvalohAlyn a întrebat:

Exista soartă/destin pe care îl are fiecare om?
Pot zice că destinul meu e unul blestemat.

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Oamenii isi creeaza propriul destin.

| milan9 a răspuns:

Blestemul uneori se confunda cu o pura incapatanare...

| Algo098 a răspuns:

Nu exista nici un destin. In functie de actiunile tale in primul rand si ale celor din jurul tau si in functie de intamplare vei avea un anumit drum in viata.

| Michael11 a răspuns:

Destin conform dex, este forța sau voința supranaturală care ar hotărî, în mod fatal și implacabil, tot ce se petrece în viața omului. Nu cred ca exista destin blestemat. Este greu de inteles de ce sunt oameni care se nasc cu probleme de sanatate si acestea continua pe durata vietii, iar altora le merge bine.

| Xanor a răspuns:

Nu, biblia spune ca nu exista destin exista doar intamplari neprevazute