| Steregoi a întrebat:

Faptul ca creatia nu intrece creatorul este o dovada ca evolutia nu exista. Ce spuneti?

8 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns:

Faptul ca maseaua mea de minte nu poate fi explicata de ratiunea mea vegetariana inseamna ca zana maseluta m-a pedepsit nu? de ce as avea nevoie de masea de minte, ce sa fac cu ea? daca sunt vegatarian

| Steregoi explică (pentru RAY):

Poti incerca sa mananci radacinoase. Ai nevoie de masea de minte pentru asa ceva. Ai putea sa mesteci cereale precum grau, porumb, secara.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Serios,zi-mi si mie un animal ierbivor care are masea de minte

Răspuns utilizator avertizat
| benny7 a răspuns:

Timpul și coincidența nu vor crea niciodată ordinea și forma!
Nu există material decorativ fără creator. Creierul este cel mai complex material de pe Pământ. Omul nu-și poate folosi mintea pentru a-și cuprinde Creatorul, deoarece nici o ființă umană nu poate înțelege un om. Dar din motive putem înțelege calitățile lui Dumnezeu care sunt importante pentru noi: că ne iubește, ne iartă, ne vrea să ajutăm, astfel încât creierul are funcții care nu au scopul de a lupta pentru supraviețuire. De exemplu, sensul esteticii, culturii, muzicii...
Pentru ordinea în univers există o nevoie de o personalitate plină de viață, puternică - Dumnezeu!/*