| anonim_4396 a întrebat:

Heii, se zice ca maine vine sfarsitul lumii? ce sa cred? eu unul sunt foarte speriat!

21 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă plăcerea ta
este să fii speriat
nu ai decât!
Discutăm peste o săptămână.

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

Sfarsitul vine, dar nu se stie data, oricum e foarte aproape.Matei24:3-14,Psalmi37:9-11

| Medema a răspuns:

Un citat celebru ''spune'' :''Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima''! Daca tu iti traiesti viata ca si cum ar fi scurta nu ai de ce sa te temi! Citatul se refera la faptul ca big grinaca vine cineva sa te duca in Rai,tu sa nu ai niciun pacat nemarturisit,nici-o datorie neplatita care sa te tine in viata de pa Terra! Daca traiesti in felul asta, daca nu esti suparat pe nimeni, daca i-ai iertat pe toti, atunci nu ai de ce sa te temi, esti un om LIBER!

| sublime89 a răspuns:

Ce sa crezi? Sa crezi in stiinta.

| HueyFreeman a răspuns:

Ma da nu mai bine va-mpuscati? Voi astia cu sfarsitul inceputului.

| Kalla a răspuns:

Este 23 august! si nu a venit.Si nici nu o sa vina.Doar Dumnezeu stie cand.

| Lizzu a răspuns (pentru Kalla):

Inca nu s-a terminat ziua.

| Maxim96 a răspuns:

Mai asteapta pana disearawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai niciun motiv sa te temi. Nimeni nu stie cu exactitate cand va veni sfarsitul lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba si eu sant ma.imi tremura chilotii de numa-numa.nici nu stiu cum sai stapanesc.

| VladGH a răspuns:

Chestia deja poate sa o creada doar nebunii laughing

| Dumniezău a răspuns:

Altu' care crede in sfarsitul lumii.Ma,de ce credeti in tampenii din astea? Amu' daca a zis Rasputin ca-i sfarsitul lumii voi credeti? Da, NASA i-a dat dreptate ca va veni o furtuna solara si ne va praji ca pe gratar soarele asta.Da eu sincer, ma uit pe geam si nu vad niciun soare care sa ne parjoleasca.De ce? Fiindca la mine ploua.

| Dumniezău a răspuns:

Si prin 1900 si ceva a zis ca o sa vina sfarsitul, si am murit? Si in 2012 decembrie a fost, si am murit? Toate astea sunt niste minciuni.Aia care nu aveau ce face se gandeau cum sa-i bage in sperieti pe oameni doar ca sa se distreze pe seama lor.

| c0ton a răspuns:

Nu va veni

| Cupcakestar a răspuns:

Da,o sa vina sfarsitul lumii asa cum a venit si anul' trecut de vreo cateva ori!
Nu are de ce sa iti fie frica!happy

| arthu a răspuns:

Stai relax ca a mai venit de vreo cateva ori si nu a patit nimeni nimic. Sfarsitul asta vine fara victime.O sa cada cursu la euro maine si gramul de aur va fi mai iefti iar benzina se va scumpii, asta e marele sfarsit

| kate141995 a răspuns:

Numai Dumnezeu stie acest lucru, nici macar Fiul nu stie cand va veni sfarsitul lumii.linisteste-te!

| alexmihaiozsvath a răspuns:

Nu crede, fiindca nici fiul, nici ingeri nu stiu cand va veni.Doar Dumnezeu stie.

| VitoriaLipan a răspuns:

Spala-ti chilotei :C