| 22Elena a întrebat:

Hey! Credeti ca un preotul poate sa-ti spuna viitorul? Cum?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Numai preoții care au o legătură foarte specială cu Dumnezeu, nu cei cu păcate mai mari ca cei de rând. Așa ceva este greu și rar întâlnit. Nu prea o să găsești tu preot care să îți spună viitorul, decât pe bani, și Dumnezeu condamnă vrăjitoria și ghicitul (scrie in Biblie). Deci nu mai căuta tu vederi în viitor că nu este de bine, mai mult rău îți faci. Încearcă să îți clădești tu viitorul, nu altul să ți-l arăt mură în gură.

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu ai nevoie de popa ca sa afli viitorul, citeste Biblia. P.S. Numai Dumnezeu cunoaste viitorul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În cadru religios cine spune, ghicește viitorul este denumit prooroc.
La facultate nu învață fie și prooroc.
Sfințirea lui ca preot ( ritualul), îl declară sfânt dar nu îl face automat sfânt.
Ca să spui, prognozezi viitorul nu rezultă automat din sfințenie și calitatea de preot.

| Panamax a răspuns:

Nimic nu ramane batut in cuie.
Iisus Christos parca a zis asta.

| Mircea08 a răspuns:

Incearca sa afli viitorul cu mantra "Hey! Popy" (la preot i se mai spune si "Popa"). Dar daca nu cunosti religiile orientale atunci cred ca ar trebui sa citesti Evanghelia pana o intelegi, si iti vei cunoaste singura viitorul cu cea mai mare precizie.

| Helper07 a răspuns:

Nu poate sa-ti prezica viitorul, e doar un om ca toti ceilalti si e limitat. oamenii fac asa zisele miracole doar prin puterea Lui Dumnezeu sau a Satanei, iar in zilele din urma nu se vor mai faca asa multe minuni din partea Domnului pentru ca si diavolul va face multe si le vom confunda. Satana poate sa-i puna ceva preotului in gand despre ce s-ar intampla iar Diavolul va aranja lucrurile astfel incat sa se intample cum a zis preotul ca sa fi amagit sa crezi ca un muritor are puteri supranaturale.

| 22Elena explică:

Ou! Multumesc mult!