| Cosmin9888 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru atei. Voi de ce radeti de noi pentru ca credem in Dumnezeu? Iar voi inca credeti ca au existat dinozaurilaughing))) ceea ce nu a fost scris in nici o carte religioasa pana acum

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

He! He! Ei cred ca tot ceea ce exista a aparut din nimic!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Si voi la fel spre deosebire ca noi nu credem asa ceva, in primul rand asa zis dumnezeu cum a aparut? cum a putut crea totul din nimic?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Ca fiinta eterna, Dumnezeu nu are inceput si nici sfarsit. El este din vesnicie in vesnicie, Dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Ai daca inlocuim pe dumnezeu cu universul nu isi convine nu?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Pai Dumnezeu este Creatorul, este o Fiinta vie, iar Universul este creatie, materie.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

O fiinta vie aparuta din nimic care creaza totul

| KodrutZ a răspuns:

Troll detected, ignore!

| Dandanache a răspuns:

Bai, nu mai face nimeni trolling de calitate pe aici? Trebuie sa va dau sfaturi?

Faceti mai multe conturi si postati rar si cat de cat serios o vreme. Faptul ca trantiti un cont nou si aruncati din prima o intrebare puerila va da imediat de gol. Apoi, chiar daca scopul e sa ii faceti pe crestini sa para idioti, don't overdo it! Trebuie sa fii inteligent sa postezi intrebari cu adevarat proaste, fara sa se prinda lumea ca faci trolling.

| VelaJohnny a răspuns (pentru Dandanache):

Mie-mi pare a fi serios. E naspa de majoritatea crestinilor. Altii cred ca Dumnezeu a construit piramidele din Egipt, si lista nu se rezuma doar la exemplul meu si al utilizatorului care a pus intrebarea.

| Dandanache a răspuns (pentru VelaJohnny):

"Mie-mi pare a fi serios."

Sunt convins ca multora trolli li se par seriosi, ca de asta si sunt atat de prezenti. Pai daca toti am avea fler si i-am mirosi imediat, tu crezi ca ar mai face cineva trolling?

| VelaJohnny a răspuns (pentru Dandanache):

Fiecare cu simturile lui. De cele mai multe ori e cel mai bine sa fi tacut, astfel ca nu ii incurajezi in vreun fel.

| danay72 a răspuns:

Fiecare crede în ce vrea.Dar dovezi ale existentei lui Dumnezeu exista, doar trebuie sa le vadă.

| RAY a răspuns:

Eu am o intrebare exista crestini unde?

| mihai69 a răspuns:

Nici de televizoare nu scrie în cărțile tale religioase, dar asta nu le împiedică să existe.

| Mayhem666 a răspuns:

In primul rand noi nu radem de voi, si in al doilea rand noi, sau cel putin eu cred ca au existat dinozauri, pentru ca sunt dovezi ale existentei lor, dovezi ale existentei lui Dumnezeu nu exista inca, si nu trebuie sa scrie intr-o carte relirioasa ca dinozaurii au existat, ca sa fie adevarat. Chiar daca nu scrie, ei tot au existat, dovezi ale existentei lor sunt, asa ca nu vad de ce vrei sa dovedesti ca nu exista, cand sunt clar dovezi. Arata-mi tu dovezi ca Dumnezeu exista, si mai vorbim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayhem666):

Tu chiar ai picat la plasa lui?

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi s-a parut mie ca e o intrebare cam de troll, dar ma gandeam ca mai exista si oameni din astia si am zis sa ii dau un raspuns serios.

| GdX a răspuns:

Ateii nu rad de credinciosi. Ateii nu au treaba cu oamenii, ei recunosc religiile pamantului dar nu le iau ca adevarate. Si tu vezi unde se gasesc oase de dinozauri? La zeci de metrii sub pamant, ce cladiri antice au o fundatie mai mare de 5 metrii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce troll.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Eu sunt de religie crestin ortodoxa, dar cred ca au existat dinozauri.Ei au disparut din cauza faptului ca s-a racit clima.

| Felys a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

De fapt au murit de cald mai exact, arsi la propriu

| σκμ a răspuns:

Pentru ca religia este de pisat.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Se vede ca nu ai călcat măcar pe la Antipa. Eu nu rad de nimeni în exprim dezacordul și nu mă ghidez după zicala: "crede și nu cerceta"

| 777eSpirituales777 a răspuns:

Ei se ghideaza dupa erezii stintifice si alte porcarii. Stinta taie capul sarpelui Kundalini si ii secatuieste de spiritualitate. De aia nu o sa vezi ateu sa aiba acces nici macar la una din cele 777 de extradimensiuni in care traim.
Pana si crestinii care sunt vai de mama lor când vine vorba de spiritualitate au acces macar la 4-5 extradimensiuni din astea. Petre Tutea avea acces la vreo 8. Nostradamus vedea 683 din ele, iar isus vreo 700.

| 333GULL888 a răspuns:

Dar eu cred în Dumnezeu.