| Mayhem666 a întrebat:

Va cer sa va oferiti 15 minute din timpul vostru pentru a urmari pana la final acest videoclip care va va pune pe ganduri.
Daca nici macar nu va obositi sa il urmariti pana la final inseamna ca nu va pasa si prin urmare nici nu vad folosul raspunsurilor voastre, asa ca daca nu va uitati, mai bine nici nu va obositi sa raspundeti.

https://youtu.be/O-MLeh9c4A0

P.S. Sper ca stiti Engleza.

27 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acest videoclip, ca să te pună pe gânduri, trebuie să pui botul la o tonă de elucubrații emise una după alta, mai rău ca la casa de nebuni. Să te uiți la mutra ei și la pseodonimul ei, Nu îți spune nimic? Nu ai întâlnit niciodată exaltate din astea care se iau singure în seamă, că nu le ia nimeni, care predică prin autobuze și prin metrou?

| Mayhem666 explică (pentru sadrian46):

Simplul fapt ca tu crezi ca e femeie doar pentru ca are parul lung ma convinge ca esti cineva care se ia dupa stereotipurile tipice, deci prin urmare esti cineva de care trebuie sa stau cat mai departe.
Daca ii ascultai vocea, iti dadeai seama ca nu e femeie, deci prin urmare inseamna ca nici macar nu te-ai uitat la videoclip ca sa stii despre ce e vorba.
Sa nu mai mentionez ca vorbesti de parca nici nu stii despre ce vorbea in videoclip, deci prin urmare rezulta ca nici macar nu stii engleza, asa ca nu vad rostul comentariului tau din moment ce esti total pe langa subiect aici.
Tu probabil ai citit comentariile celorlalti si ai zis sa te bagi si tu in seama ca sa para ca stii ceva.

| sadrian46 a răspuns (pentru Mayhem666):

Te ignor. Așa că din partea mea, pe TPU nu mai exiști.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Poate fi catalogat cu brio din punct de vedere psihic, dar legea interzice sa se faca asa ceva de un specialist.

| halogen001 a răspuns:

E tot poveste fantezista, primitiva, puerila si absurda, insa e o replica binevenita la fanteziile absurde si primitive din Biblie. Cu povesti fanteziste se bate pasul pe loc. E nevoie de ratiune, de realism si de stiinta adevarata pentru a avea un progres real.

| chuckmanson a răspuns (pentru halogen001):

Tipul ăla e un sectant nebun, pentru sănătatea ta mintală stai departe de canalul lui.

| halogen001 a răspuns (pentru chuckmanson):

Face bani si prosteste credulii naivi si nestiutori ca si ceilalti.

| Legion7X a răspuns:

Nu am ascultat până la capăt, nu îmi place alura lui
https://youtu.be/uoJ9P2_j45Y aici arată ca naiba.

Aici la fel
https://youtu.be/zaXD4SC_BTs

| Mayhem666 explică (pentru Legion7X):

Wow, judgmental much?
Se vede ca oamenii judeca orice dupa infatisare mai mult. Daca cineva nu arata de incredere, sigur nu e de incredere, nu?

| Legion7X a răspuns (pentru Mayhem666):

Păi nu, eu n-am încredere în oricine. Tu nu vezi cum arată ăla zici că-i din Harry Potter sau stăpânul inelelor. cu negru pe la ochii, nu mi se pare prea sănătos, sau el știe ce vrea să semnifice.

| Mayhem666 explică (pentru Legion7X):

Asa si? Faptul ca arata diferit iti influenteaza parerea despre ce gandeste si cum vede lucrurile?
Daca venea o fata foarte frumoasa care era genul tau, si spunea acelasi lucru, pe ea o credeai?
Informatie era aceeasi, doar ca persoana (si infatisarea) era diferita, asta te influenta diferit daca se intampla?

| Legion7X a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu știu mă, fiecare vede diferit.

| Meme10Meme a răspuns:

@sadrian46 pleaca de aici. Ai 74 de ani, pe bune acum

| SingleForOne a răspuns:

E un tip bolnav la cap. Da, avem o parte de divinitate în noi, dar la fel are și Lucifer/Satan, și alți îngeri căzuți, și toți aceștia și oamenii care îi urmează vor dispărea din existență (cea de-a doua moarte).

Vrei divinitate și cunoaștere de tot felul? Succes pe cont propriu sau cu Satan și acoliții lui, dar NU vei avea viață veșnică prin Dumnezeu, și pomul vieții pe care El l-a plantat și crescut... Nici Iisus, nici îngerii nu au viață veșnică fără voia lui Dumnezeu, doar prin voia și iubirea Lui vei avea viață veșnică, atât ca spirit, cât și ca trup.

| chuckmanson a răspuns:

Tipul ăsta este un lider de cult. Secta lui este cea mai ridicolă, absurdă și cretină interpretare greșită a matematicii pe care am vazut-o vreodată. Tipul ăsta în mod legitim a zis că știința este "noua religie irațională". Secta lui promovează consumul de psihedelice și sex fără limite. El vorbește de "entități superioare", că trăim într-o simulare, de spirite și reîncarnare și tot felul de non-sensuri. Tipul ăsta a și înghițit o sabie și încearcă să îl imite pe Marylin Manson.
Stai departe de el, spun din proprie experiență, era să mă alătur sectei sale odată.

| badpanda a răspuns:

Am vazut doar ce fata are tipul si nu m-a convins.Chiar te lasi manipulat de un pacalici de mana a 2-a?
Ti-am oferit doar un minut.Trezeste-te si fa ceva util.

| Mayhem666 explică (pentru badpanda):

Nu-mi amintesc sa fi mentionat ca si cred ce a zis.

| badpanda a răspuns (pentru Mayhem666):

Din moment ce recomanzi mizeria respectiva este clar ca si crezi.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Apocalipsa lui Adam este o altă scriere veche, descoperită în 1945. Ca multe alte scrieri gnostice, a fost interzisă de către biserică. Odată cu instituționalizarea bisericii, tot ce nu convine intereselor marelui sinod este anatemizat și băgat sub preș. Biserica, acest bau-bau al celor puternici, va continua să discrediteze absolut tot ce contravine intereselor sale materialiste.
Da, tipul are dreptate. Trebuie să fii orb și surd, sau cel puțin ignorant, ca să nu realizezi asta.
Părerea mea.

| serenityxx a răspuns:

Este fals

| Mayhem666 explică (pentru serenityxx):

E usor sa spui ca e fals, dar ai putea sa impartasesti cu noi si motivul pentru care ai spus asta?

| serenityxx a răspuns (pentru Mayhem666):

Pentrucă contrazice sulul

| MariusNede a răspuns:

Vorbeste prostii pletosul ala.

| Mayhem666 explică (pentru MariusNede):

Iar argumentul tau este ca?

Daca tot spui ca vorbeste prostii, trebuie macar sa imi dai un motiv si sa explici de ce crezi ca sunt prostii ceea ce zice el, nu?

| MariusNede a răspuns (pentru Mayhem666):

Explic imediat.

| Mayhem666 explică (pentru MariusNede):

Se vede ca explici, imi place explicatia ta, acum as vrea sa o si citesc, daca nu te superi.

| MariusNede a răspuns (pentru Mayhem666):

Citeste postarile mele de azi si acolo gasesti explicatiile.