| CinevaAnonimă a întrebat:

Http://www.doxologia.ro/......iat-o-fata Credeti ca ar fi frumos ca lumea din ziua de azi sa fie asa?

24 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Mdah, am aflat din raspunsurile colegilor ce ma interesa. Orice iubire e de la prietenu' imaginar. OK, neeeext!

| danay72 a răspuns:

Dacă o persoana aplica Biblia poate fi așa. Poate manifesta iubirea agape.Azi sunt oameni care aplica aceste principii biblice.

| RAY a răspuns:

Exista ipocrizia de a nu recunoaste faptul ca omul nu este monogam si este divers in sexualitate

| UnBroken2016 a răspuns:

Prietenia intre o fata si un baiat e posibila doar daca unu din ei e gay. Daca nu, mai devreme sau mai tarziu unul din 2 se indragosteste de celalalt.Asa suntem "programati" nu e vina nimanui. Poate a barbosului este laughing

Răspuns utilizator avertizat
| UnBroken2016 a răspuns (pentru TrainRider):

E o posibilitate laughing

Răspuns utilizator avertizat
| UnBroken2016 a răspuns (pentru TrainRider):

Degeaba o faci. Am mai avut si eu intrebari de genul si intrau tot felul de prosti sa raspunda. Prosti pentru lor nu li se intampla asta dar ei "credeau" ca e posibil asta. Tu ti-ai bazat parerea pe experienta ta. Eu pe a mea si a multor baieti cu care am vorbit. Ma enerveaza aia care doar "cred" ca e posibil asta. Gen Dumnezeu si religia. "Cred" ca exista, chiar daca nu am vorbit niciodata laughing.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru TrainRider):

Bine ca nu ai pus nick-ul meu ca vedeai raspunsuri o gramada ca " AA pai hahalerul ala e prost, nu da 2 bani pe ce zice ". Macar asa poate ai parte de raspunsurile care le vrei laughing

| CinevaAnonimă explică (pentru UnBroken2016):

Unii oameni printre care te numeri si tu, sunt ca Toma necredinciosul, pina nu vad nu cred.

Răspuns utilizator avertizat
| UnBroken2016 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Chiar si asa cred ca m-as duce la doctor sa verific capul. Cred ca unii oameni pur si simplu nu sunt facuti sa fie credinciosi.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru TrainRider):

Nu nu. Vei avea raspunsuri. E o intrebare care toata lumea are o parere si majoritatea mor de ciuda cand altii au o alta parere.

| CinevaAnonimă explică (pentru UnBroken2016):

Fiecare om este facut cu un scop important.Acum de ce nu te duci sa-ti verifici capul, cu asa de multe minuni care se intimpla sub nasul nostru, tu tot nu crezi in Dumnezeu.Tu esti foarte interesant:vezi, dar nu crezi.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nu pot crede ca aceste minuni care apar de nicaieri sunt date tot de Dumnezeu care lasa o femeie sa fie violata sau un copil abuzat si alte milioane de chestii rele. Esti plin de clisee idioate. "Daca e bun, clar vine de la Dumnezeu, daca e rau, clar e Satana de vina ".

| CinevaAnonimă explică (pentru UnBroken2016):

Un om a plecat la frizer si statind acolo frizerul i-a spus:
-Stii, eu nu cred in Dumnezeu. Daca exista Dumnezeu, de ce exista atita rau in lume?
Omul a tacut si a iesit.La iesire cinta un om de strada care avea parul foarte lung.Atunci omul a mers inapoi la frizer si i-a zis:
-Stiti, eu nu cred in existenta frizerilor.
Frizerul i-a spus:
-Cum sa nu crezi, doar eu sunt frizer si ma aflu linga tine?
Omul:
-Daca exista frizeri, de ca acel om care cinta la iesirea din frizerie are mult par.

Da, raspunsul estetongueentru ca nu merge la frizer. Din aceasta intimpare se intelege cred ca de ce se intimpla raul pe Pamant.Se intimpla pentru ca oamenii nu cauta sa-L urmeze pe Dumnezeu.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Bla bla bla. Am mai citit prostia asta acum cativa ani tot aici la Religie. Tot nu imi raspunde la intrebarea " daca Dumnezeu exista si face bine, de ce face doar putin sau doar cand are chef? ". Desigur, nu exista raspuns la asa intrebare si daca exista e data de un idiot.

| CinevaAnonimă explică (pentru UnBroken2016):

Fiecare om are o cruce a sa care este atit de grea cit o poate duce omul.Crucea nu se vede, dar mai bine nu mai dau 1000 de explicatii, oricum nu vei intelege.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

"Crucea nu se vede ". Ingerii nu se vad, nimic nu se vede dar trebuie sa credem. Cred ca asta e in CV-ul fiecarui religios. Crede chiar daca nu vezi.

| Holiday a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Ai perfecta dreptate cu frizerul, aceasta meserie a fost creata de om pentru necesitatile lui, sau unora dintre ei, la fel si cu spiridusii, sunt creati de oameni pentru a le servi necesitatile, cel putin unora.

| 6684464 a răspuns:

Aoleu, deja de la "Oice iubire este de la Dumnezeu." m-am plictisit. Nu-i adevarat, poti sa fii ateu si sa te indragostesti.
Duhul Sfant poate sa-ti spuna care ar fi cel mai bun partener de viata, insa, in primul rand, trebuie sa-L ai, apoi este decizia TA daca vrei acea persoana sau nu, insa daca Duhul Sfant ti-a aratat-o sigur ca ai sa-l vrei. laughing
Faza cu spovedania iar nu-mi place. Sunt multi oameni care spun ca sunt crestini ortodocsi pentru ca i-au botezat popa cand nu stiau sa-si controleze "nevoile" si daca se spovedesc li se iarta pacatele; sunt, intr-adevar, oameni care incearca dupa spovedanie sa nu mai faca, insa, cei mai multi, cred ca mai pot sa faca ceva egoist pentru ca de abia s-au spvedit si oricum mai pot s-o faca intr-o saptamana, dar NU functioneaza asa d.p.d.v. crestin!

| CinevaAnonimă explică (pentru 6684464):

Te-ai dus pre departe cu raspunsul!

| 6684464 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

hee hee
Eu am spus ce cred despre articol, nu-mi pasa cum ar arta lumea atat timp cat este fericita.

| ExprimareLibera a răspuns:

Am închis articolul după "Orice iubire este de la Dumnezeu".
Citiți și voi ceva educativ dacă tot vreți să citiți, lăsați clișeele astea creștinești.