| ImiPlaceSaStau a întrebat:

Http://www.libertatea.ro/......56950.html
De asta urasc eu pocaitii!
Voi ce ziceti?

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu sunt de acord cu ceea ce fac, dar nu am eu dreptul sa ii judec.Fiecare cu convingerile lui.Si mai ales, nu ai dreptul sa urasti pe nimeni.Cine uraste este un ucigasi, asa scrie Biblia.

| Maidanezul a răspuns:

Vezi ca esti la Religie Uite ce ne invata pe noi Mintuitorul:

Iubirea adevarata, nefatarnica, se arata prin dragoste fata de aproapele si de toate poruncile lui Hristos. Daca nu-l iubim pe aproapele, mincinosi suntem, pentru ca nici dragoste de Dumnezeu nu avem, dupa cum zice Apostolul Ioan. In loc sa ne ingrijim mai mult de viata noastra, sa ne asiguram traiul trupesc, mai mult sa slujim apropelui cu dragoste si dezinteresat; si astfel usurandu-ne de patimi, ne apreciem de Dumnezeu. Iubesti pe Dumnezeu atunci cand nu mai iubesti cele pamantesti, cand implinesti poruncile lui Hristos.

Iubirea aproapelui este prima treapta spre mantuire, pe treapta asta trebuie sa repeti pentru marea iubirea de Dumnezeu.

| monstrulet a răspuns:

E a 3 a oara cand vad asta

| ImiPlaceSaStau explică (pentru monstrulet):

Si acum ce vrei sa fac?

| monstrulet a răspuns (pentru ImiPlaceSaStau):

Nimic. Dar data viitoare uita-te si tu mai jos pe pagina, sa vezi daca nu e deja...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sistemul ar trebui chemat in justitie fiindca pot face treaba si altfel decat cu sange si bietii oameni stiu asta.sistemul sanitar stie? sau nu vrea? ori nu poate? si banii care-i dam ca si cotizatie la asigurari de sanatate ce e? taxa de protectie? spune ma care stai in genunchi? stii ca exista inlocuitori ai sangelui si spitalele sunt OBLIGATE sa foloseasca la pacientii care o cer? si ce mai urasti tu? prostia o urasti? dar ce iubesti ma? oralu si analu? ia-le nene ca nu costa bani.se poate moaca.

| soby47 a răspuns:

Urasti pocaitii? si voi ordotoxi aveti pe ale voastre
Matei 6:7 Când vă rugaţi, să nu bolborosiţi aceleaşi vorbe, ca păgânii, cărora li se pare că, dacă spun o mulţime de vorbe, vor fi ascultaţi.

| Nelushu a răspuns:

"Pocaitii" astia au revolutionat in parte modul de abordare a medicinei prin tratamente MODERNE fara sange. Medicii care lasa un om sa moara doar pentru ca au prejudecati sa fie trasi la raspundere. Inca de acum 10 ani, peste 100000 (o suta de mii) de medici din toata lumea erau dispusi fara probleme sa trateze "pocaiti" si nu numai fara sange, prin n-spe metode alternative.
se opereaza fara sange pe cord deschis, se fac transplanturi s.a.m.d.
Si asta ti-o spune un "pocait" care lucreaza in domeniul medical, si nu la maturat coridoare de spital (tot respectul pentru ei).
Urasti "pocaitii" doar pentru ca esti un ignorant habotnic, sau doar pentru ca esti dobitoc?
Esti mai incuiat decat permite legea... scuze!
PS. scuze pentru agresivitatea in limbaj, nu e crestinesc, dar uneori te scot din sarite desteptii cu doua clase ca trenul.