| mentholinks a întrebat:

„Iată Robul* Meu, pe care-L sprijin, Alesul Meu, în care Îşi găseşte plăcere** sufletul Meu. Am pus† Duhul Meu peste El; El va vesti neamurilor judecata. El nu va striga, nu-Şi va ridica glasul şi nu-l va face să se audă pe uliţe. Trestia frântă n-o va zdrobi şi mucul care mai arde încă nu-l va stinge. Va vesti judecata după adevăr. El nu va slăbi, nici nu se va lăsa, până va aşeza dreptatea pe pământ, şi ostroavele* vor nădăjdui în Legea Lui." Cine ar putea fi acest rob misterios? Isus clar nu poate fi fiindca nu a asezat nicio dreptate pe pamant plus ca a plecat repede la Taticu.

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Matei12:17 arata ca aceste cuvinte s-au împlinit în persoana lui Isus.In Isaia42:1-3 sunt cuvintele citate.

| SergiuMT a răspuns:

Este vorba despre Isus Cristos. Acum totul depinde de tine.

Chiar nu va inteleg, adica cititi Biblia pentru a ataca crestinismul, de ce nu faceti alte lucruri mai constructive, caci oricum ceea ce scrie in Biblie nu are nicio insemnatate pentru voi. Si din punctul nostru de parere o faceti pentru condamnarea voastra. Daca nu exista Dumnezeu, eu sunt de acord sa traiesc viata asa, chiar daca imi pierd timpul la Biserica, rugandu-ma, citind Biblia. Dar daca Dumnezeu exista, voi cititi si va pierdeti timpul pentru condamnarea voastra. Veti ajunge in fata lui Dumnezeu si va va spune ca ati citit cuvantul, dar nu l-ati ascultat.

Nu intelege ca iti scriu aceste lucruri cu rautate, dar chiar iti pierzi timpul daca doar vrei sa ataci crestinismul.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks explică (pentru SergiuMT):

Eu doar aduc la iveala adevarul.

| SergiuMT a răspuns (pentru mentholinks):

Problema e ca unii te cred, dar cei care cred in Dumnezeu nu te asculta si iti pierzi timpul in loc sa faci lucruri constructive.