| Florazul15 a întrebat:

Iisus era o persoana apropiata de ceilalti, adica ii imbratisa, ii ascuta sau era distant?

11 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Stai sa-mi iau o masina a timpului ca sa ma intorc in trecut si sa-ti spun exact.
Au trecut cateva mii de ani, de unde te astepti ca noi sa stim? Asta daca acest Iisus a si existat.

| Florazul15 explică (pentru Mayhem666):

Intrebam parerea voastra din cate ati auzit despre el

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florazul15):

La cum ai formulat intrebarea, nu parea ca intrebi de o parere, ci parea mai mult ca intrebi de ceva concret.
Si "din auzite" nu inseamna ca e si ceva adevarat.

| Florazul15 explică (pentru Mayhem666):

Da,stiu,dar vreau sa aflu mai multe lucruri despre el si despre viata lui. Fiecare parere conteaza si poate se bazeaza pe ceva concret

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florazul15):

Asta daca el chiar a existat, si nu e doar o inventie, la fel ca si multe alte lucruri contradictorii din Biblie.
E bine ca vrei sa cauti raspunsuri la anumite intrebari, dar TPU nu e cel mai bun loc pentru asta din moment ce religiosii de aici nu au o opinie care sa nu fie strict in favoarea lui Iisus.

| Florazul15 explică (pentru Mayhem666):

Atunci ma voi documenta ma mult de pe alte surse

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florazul15):

Inteleapta decizie.
You should look up sites where the opinions aren't biased.

| mentholinks a răspuns:

Era distant, se ascundea, fugea de multimi.

| TheStrategist a răspuns:

Probabil doar de unii era apropiat, nu a îmbrățișat toți oamenii de pe planetă.

| h379m3973423 a răspuns:

Lc. 8:45

| Florazul15 explică (pentru h379m3973423):

Pai si ce reiese? In verset spune ca l-a atins o femeie si el a intrebat cine l-a atins